AMD A10 7850K Sistem Yavaşlığı

NexusHZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben Nexus;

Başlıkta belirttiğim gibi Sistem :
AMD A10 7850k CPU
Corsair 2x4 2400mhz Ram
ASUS A88XM-A Anakart

İşletim Sistemim = Windows 10 EnterPrise 2015 LTSB 64 bit

Gelelim Sorunuma, CS:GO oyuncusuyum genellikle CS oynuyorum. Yeni Mouse + Kulaklık aldığım için hemde bir temizlik olsun diye bilgisayara Windows 10 64 bit format attım. Format attıktan sonra hiç bir sıkıntı olmadan bilgisayar açıldı. Ardından bende ASUS anakartın desteklediği ufak tefek CHİPSET driverlerinı, Steam, Winrar vb. kurdum baştan başlattım sorun bur da ortaya çıktı.

En az 30 dakika Windows yüklenme ekranı ardından Windows ta şifreyi girdikten sonra bekleme süresi derken 1 saate kadar çıktı sıkıntı olmaz diye düşündüm. Bu durum düzelmedi ben gene format attım gene gene ardından HDD den şüphelenmeye başladım eskiydi çünkü. HDD yi değiştirdim 160 GB' lık bir HDD
taktım sorun düzeldi(Sadece Windows). CS:GO açtım bi 5-6 dk lık gezinemden sonra yüksek bir "CIZZZZ" ses gelmeye başladı bilgisayar tamamen dondu. Hemen kapadım ve Memtest i çalıştırdım. En başta error verdi. Bende belki bir tanesi bozuk bir tanesi sağlamdır diye tek tek denedim 2 sinde de sorun çıkmadı. Sonra 2 sini aynı anda tekrar taktım gene test ve hiç bir error vermedi. Ama sorunum hala devam ediyor yardımcı olursanız sevinirim. (Ekstra olarak HDD'yi Komut Sisteminden chkdsk c: olarak taradım 0 Bad Sector)

Memtest sonucu:

13844060_552471461623964_1655440406_o.jpg

GÜNCEL!

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı