AMD A10 7890K Sistem Oyundan Atma Sorunu

Sukru0021

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni aldım. Windows 10 kurdum. Hangi oyuna girersem gireyim 5-10 dk sonra atıyor. Isı değerlerini kontrol ettim ısı değerlerinde sıkıntı yok gayet düşük. Ccleanerden temizleme yaparsam atmıyor ama bazen de işe yaramayabiliyor. Sorunun ne olduğunu bulamadım. RAM testi yaptım sorun çıkmadı. Disk testi yaptım yine bir şey çıkmadı.
Sistemim:
  • AMD A10 7890K X4 4.1GHz 4MB FM2+ CPU + R7 8 CORE GPU (AD789KXDJCHBX)(işlemci)
  • Team Dark Series 16 GB (2x8GB) DDR3 2400 MHz Bellek
  • Gigabyte GA-F2A88XM-D3HP FM2+ DDR3 SATA3 USB3.0 mATX Anakart
  • Toshiba 500 GB 7200 RPM 32 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (DT01ACA050) (HDD)
  • Hi-Level Ultra 120 GB 550 MB-530MB/s Sata3 SSD HLV-SSD30ULT/120G(SSD)
  • Dark Optimus 400W USB 3.0 Portlu, 33cm VGA Uyumlu, 12cm Mavi Led Fanlı Mid Tower Performans Kasası

Son düzenleyen: Moderatör:
F1 f2 oldu ama AMD radeon ayralarında porgramında yanı BIOS tarihi değişmedi.

SSD'de bad sector olmaz diye biliyorum. Mekanik disklerde çizilme sonucu oluşan fiziksel bir durumdur bad sector. SSD chiplerle çalıştığı için oluşmaz. Sadece HDD tara yeterlidir.

Tamam şuan HDD tarıyorum.

PSU yetmiyor gibi görünüyor.

DVD YOK

PSU yetmiyor gibi görünüyor.

Takılı ses kartıda yok ayriyetten anakartın kendininkinide kullanmıyorum. HDMI kablosuyla bağlı TV'ye. Ordan alıyorum sesi.

Tamam onları değiştirincede yetmiyor

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 141
Başka bir PSU ile deneyin. Biraz ucuza kaçılmış sistemde. Gigabyte'ın bazı modellerinin 2400 Mhz'te sorun yaşadığını Sosyal'de belirtik.
Sorun 2400 MHZ de değil ki ramlar çalışıyor sıkıntı yok bide oyunlardan atma kesildi bitek ZULA da atıyor bide bazen ETS 2 de atıyor.

Şimdik ben yeni PSU mu almalıyım ?

Recep Baltaş

Ucuz kasaların içindeki psu'lar tırt oluyor ama apu sistemi de besleyemeyecek kadar tırtını mı koymuş herifler çoacaip. 95w harcıyor zaten a10 7890k onu bile besleyemiyorsa ayıb etmiş.

Başka bir sorun var mıdır ? Bide ben bellek test falan yaptım sorun çıkmadı ve de artık sadece CS GO'da arada bide Zula 'da oyundan atma yapıyor.

Ucuz kasaların içindeki psu'lar tırt oluyor ama apu sistemi de besleyemeyecek kadar tırtını mı koymuş herifler çoacaip. 95w harcıyor zaten a10 7890k onu bile besleyemiyorsa ayıb etmiş.
Başka bir sorun yoktur demi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı