AMD A10 APU İşlemci Laptopta Çalışır mı ?

Huseyn Baykal

Hectopat
Daha fazla  
Dell inspiron 15r 3537 var. RAM'i 8 GB yaptim ama ekran karti zevkli oyun oynatmiyor. AMD 8600m 1 GB. Core i5 4200u 1,6 GHZz'dan 2,3'e kadar yukseliyor ama beni hic tatmin etmedi. Şimdi ben AMD APU a10 alayim mi? Yani bu bilgisayar destekler mi? Zaten CPU boyutundaysa neden calismasin diye kendi kendime bir sordum sizlere.

Son düzenleyen: Moderatör:
A10 apu'nun 2 modeli var biri masa üstü digeri ise notebook modeli. Sizin bilgisayarinizda intel islemci ve intel anakart var. Ayrica islemciniz anakarta gömülü. Kısacası İmkansiz.

Öncelikle merhaba size sormak istediyim soru iste bu bende Dell inspiron 15r 3537 var RAM'i 8 GB yaptim ama ekran karti zevkli oyun oynatmiyor AMD 8600m 1 GB bende core i5 4200u 1,6 GHZz'dan 2,3'e kadar yukseliyor ama beni hic tatmin etmedi simdi ben AMD APU a10 alayim mi? Yani bu bilgisayar desteklermi zaten CPU boyutundaysa neden calismasin diye kendi kendime bir sordum sizlere buyuk ihtiyacim var lutfen soruma cevaplandirin.

Intel işlemci destekleyen bir anakarta AMD işlemci takamazsın. Ayrıca Notebooklarda işlemci değiştirmek öyle kolay olmuyor.

Amd İntel anakart'a uymaz ve bu neden var:
surface_2_mobo_a_sm.jpg

En yakın bu galiba.

HSW_U-series_i7_FB_03.jpg

Bu o i7-4200u o buna benzer bişey olabilir teknosa teşhirdeki cihazların şarj kablosunu kullanmana izin veriyor ama içine bakmana izin vermiyor...

49144A_Llano_FP1__AngleBlacksm.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı