AMD A8 5600K GTA 5'te Isınma

Quartyone

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar AMD A8 5600k işlemcim var. Sistemde anakart GTA 5'de 57 derece gösterirken CPU 90-92 derece oluyor ve PC kendini kapatıyor. Soğutmak için yeni fan almayı planlıyorum. Alırken nelere dikkat etmem gerek ve farklı ne soğutma yöntemleri var? Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle işlemcinizde herhangi bir OC yok ise bu derecelere çıkmanız çok garip. Ben A8 6600K ile stok fan takılı iken Prıme95 testinde 65 dereceyi geçemedim. Kasamın kötü olmasına ragmen. Bütçeniz var ise sogutucu satın almanız her açıdan iyi olacaktır. Masraf etmeden nasıl çözerim derseniz stok fanı sökün. Fanı vidalardan aliminyum yüzey ile ayırın. Aliminyum tabakayı güzelce yıkayın. Birde termal macun yenilemesi yapın. Direkt ugraşmam sogutucu alırım derseniz Deep Cool S40 tavsiye ederim.

Ne kadar fayda eder bilemem fakat O.C'siz 90-92 dereceye çıkması hiç normal değil. Almışken iyi bir soğutucu alın veya varsa garantiye yollamayı deneyin.

Montaj işlemi basittir hocam. Eski sogutucuyu sökerken kendinize dogru çekip asılmayın. Önce yavaş yavaş çok hafif saga sola oynatın sonra çekmeye başlayın. Var olan termal macunu ıslak mendil ile silip peçete ile kuruladıktan sonra, sogutucunun içerisinden çıkan termal macunu çok ince bir tabaka halinde sürün.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı