AMD A8-5600K Sistem toplama

FatihBattal

Hectopat
Yer
Kartal
Daha fazla  
Meslek
Sistem yöneticisi ve Network uzmanı
Merhaba,

600-650 TL kısıtlı bir bütçem var, çalışan biri olarak bu ayı çıkarmam şart gibi :) Şimdi İntel kullanıcısı olarak yani eski sistem bilgilerim ;

• İntel QuadCore Q6600 2.40 GHz İşlemci
  • GigaByte GA-G31M S2L Anakart
  • 4GB DDR2 800MHz Ram
  • Nvidia GeForce 9600 GT 1GB 256Bit
  • 400W Psu
  • 500GB+2x320GB SeaGate Sata7200RPM HDD
  • AOC 21.5" LED Monitör

Yeni yapmak istediğim AMD APU araştırmalarını yaparak böyle bir makine toplamak oldu. Bütçem kısıtlı olduğu için şu şekilde bir liste çıkardım.

- AMD A8-5600K : AMD A8 5600K 3.6 GHz 4MB 32nm FM2 İŞLEMCİ 65W HD7560D - Amd FM2 - AMD - TrimSHOP
- GigaByte F2A55M-Ds2 : GIGABYTE F2A55M-DS2 FM2 DDR3 SES VGA GLAN 16X - Amd FM2 - Gigabyte - TrimSHOP
- High Power Eco 400W PSU : HIGH POWER ECO AKTIF PFC POWER SUPPLY 400W HPE-400-A12S - Kasalar - Güç Kaynakları - High Power - TrimSHOP
- 2x4GB Volar 1333MHz DDR3 RAM : 4GB DDR3 1333MHz BELLEK VOLAR - Masaüstü DDR3 - Volar - TrimSHOP
Total : KDV Dahil : 618,54 TL

Sizden de bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum Şimdiden teşekkürler olumlu olumsuz yorumlarınız için :)

Bir güç kaynağı ve ekrankartı alarak biraz daha gidersin bu sistemle. R9 270X ekrankartı ve 500 watt 80+ güç kaynağı yeterli olur.

Arkadaşlar sağolun yorumlarınız için. Ekran kartı almayacağım hali hazırda var ya da APU ile ilerleyede bilirim. Benim için Hardcore grafik olması önemli değil. Grafik tabanında da çalıştığım için AMD APU olayına girmek istedim. Başlık hatalı aslında AMD sistem ve tavsiyelerinizdi fakat nasıl oldu da böyle oldu anlamış değilim :) Hali hazırda 9600GT 1GB 256Bit GDDR3 işimi inanılmaz görüyor ve gerçekten 2013 versiyon oyunları da oynayabiliyorum BF3'ü hiç denemedim ama sanırım onda da medium ayarlarda sıkıntı olmayacaktır. Yeni toplamak istediğim makine için sizce bir sorun var mı ? Beni idare eder mi ? Ya da hata mı yapıyorum ? Bu konularda biraz tartışırsak sanırım aydınlanabileceğim :)

800x600 oynarsın her oyunu doğru. Bende 1920x1080 oynuyorum medium ayarlarda GTX650 Ti boost ile.

Dostum selam, öncelikle ben sıkı bir oyun oynayan player değilim. Benim oynadığım oyunlar belli : Dota, Dota2, Warcraft-1-2-3, Bastion, Crysis2, Crysis2 Maximum Edition, Mirrors Edge . Yani diyeceğim o ki ben genellikle Yazılım tabanında ve yönetim tabanında işlem yapan biriyim. Benim için 3000x3000 olması anlamsız kısacası :) Yine de bu geri dönüşün için teşekkür ederim. Bu arada belirtmek isterim ki tek başına geçim sağlayan biri için bu büyük bir adımdır :)

Sen şu ayarları açmanın keyfini bir alsan görürsün bende low ayarcıydım ama sonra gördüm. Yazılım ile ilgileniyorum çok bilmiyorum ama c# ile uğraşmışlığım var c++ falan bakmıştım bir aralar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı