AMD A8-6600K 3.9 Ghz Performans Sorunu!

Kneeaxer

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
Ben 2013 kasımda Vatan PC'de kasa toplattırdım arkadaşlar. Üstüne basa basa OYUN PC'si istiyorum dedim. Bütçem 1.700 TL idi, bana liste hazırladılar, bütçemin tamamını yatırdım ve aldım.

• Ekran kartım GTX 650 Ti Boost,
  • Anakartım F2A85 V,
  • Kasam 700 PSU XIGMATEK (sadece kasası 400 TL tuttu orasını anlamadım ama..)
  • İşlemci olarak; A8- 6600K 3.9 Ghz önerdiler.

OEM bilgim yok, işlemci oyun içindir dedim aldım..!
Ben LoL, Knight OnLine gibi oyunları oynayan biriyim, bu oyunlarda tek çekirdek işlemci kullanıyormuş. Eski sistemimin işlemcisi Intel core 2 quad idi bir sorunum yoktu ama bunda var. Birde bunda harici GPU varmış HD 8750 mi ne ben bunu anlamadım oysaki ekran kartı almıştım ben...

Evet, tek çekirdek performansı yerlerde, KO veya LoL açıkken %90 yiyor CPU'nun tek çekirdeği...(?) Normal olarak 2 sekme Chrome ve KO veya LoL açıkken %40 normal göev yöneticisinde...
Ayrıca kasanın arkasındaki fan hiç susmuyor, arka fanı oyun açıkken sürekli sesli çalışıyor oyunu kapatınca susuyor, can sıkıyor... Sizce bu işlemciden mi kaynaklanıyor?
Ben şimdi bu ürünü yani sadece işlemciyi Vatan PC'ye iade edebilir miyim? Sizce geri alırlar mı? Mağdurum arkadaşlar, performansı sıfır, OEM yetkilisi neden bunu önerdi anlamıyorum.

Siz bu ürün hakkkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iyi midir? 300 TL verdim ben buna, çok pişmanım kendi adıma.

• Ürün Marka Model AMD A8 6600K 3.9 GHz 4MB 32nm FM2 İŞLEMCİ 100W HD8570D
  • Garanti Süresi 24 Ay
  • İşlemci Tipi Masaüstü
  • Soket Tipi FM2
  • İşlemci Ailesi AMD A8 Serisi
  • İşlemci Kodu A8-6600K
  • Ön Bellek 4 MB
  • İşlemci Hızı 3,90 GHz
  • Turbo Boost Var
  • Turbo Boost Hızı 4,20 GHz
  • Veriyolu Hızı 1866 MHz
  • Çekirdek Sayısı 4
  • İşlem Sayısı 4
  • Hyper-Threading Yok
  • VGA Desteği Var
  • Soğutucu Var

Bunlar da özelliği...

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam bir kazık yemişsiniz. 1700 TL'ye bu sistemi havada tokatlayan sistem toplardık. Yine bir Vatan mağduru... Ürünleri iade edip edemeyeceğini bilemem ama tam bir "kazık" yemişsiniz. :)

Fena kazıklanmışsınız ve çok yanlış yönlendirilmişsiniz. APU işlemciler ancak Kaveri ile adam oldular. Ondan öncesi tam bir felaket ve size de o felaket işlemcilerden satmışlar.
Bu sistemde gözüme çarpan sorunlar:
  • 500 Watt fazlası ile yeterli olacak sisteme 700W kasa satmışlar. Sanırım promotör bu kasadan epey bir pay alıyormuş...
  • Size içinde kendi GPU'su olan bir işlemci satıp yanına bir de şaka gibi ekran kartı satmışlar.
  • Normal FX işlemci satmak yerine nedense APU satmışlar. Sanırım FM+ gelirken eldeki ürünleri satalım çabası...

İşin kötü yanı anakartınız FM2+ desteklemiyor. Yapabileceğiniz en iyi şey anakartın BIOS'una girip Performance seçeneğine tıklamak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ben söylediklerinizi aklıma kaydediyorum arkadaşlar, akşam müşteri hizmetlerine bi uğrayacağım elbet.Gördüğünüz gibi apaçık mağdurum.Evet 1.700 TL ye sıfırdan kasa hazırlattım.(HDD, Ram gibi şeyler de satın aldım ama onları yazma gereği duymadım.Keşke ilk önce size danışsaydım ki gittim direk OEM yetklisine başvurdum.
Teşekkürler cevaplarınız için, bundan sonra oradan alışveriş yapmayacağım artık.Yazıklar olsun...

Burada yazılan yorumların fotoğraflarını da alıyorum arkadaşlar, dediğim gibi ürünler daha 1.senesini doldurmadı, performansından zaten şüphe ediyordum uzun zamandır ama gel gör ki artık dayanamadım.Paramla rezil ettiler beni, ne söyleyebilirim ki başka...Bilinçlendirdiğiniz için tekrar teşekkürler...

Çok fevri davrandım direk satın aldım.450 liralık kasanın yanına 300 liralık işlemci verdiklerin de "siz ne yapıyorsunuz?" diyemedim.Oradaki 2 OEM yetklisi de bana bunların oyun için 1.700 TL'ye ideal olduklarını söylediler birde utanmadan.
Umarım bir netice alabilirim bugün.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı