AMD A8-7410 APU R5 M330 Overclock

Paylaşım seviyesi değiştirilebilirmi

• Evet

Oy: 2 50,0%
  • Hayır

Oy: 2 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4

Lucy

Kilopat
Daha fazla  
HP 15-AF110nt kullanıyorum içerisinde 4 çekirdek 2.2-2.5 turbo işlemci ve 2 GB GPU barındırıyor. Paylaşılan bellek 1764 MB olarak gözükmekte ve sadece 496 MB'ını VRAM olarak kullanabilmekteyim. CPU Z'de ise 512 MB olarak gözükmekte. EGPU kullanmayı düşündüm ancak alt kapak tek parça olması sebebiyle tüm kasayı açmak mecburiyetinde olduğumdan vazgeçtim. Ekran kartının VRAM değerini yükseltebilir mi BIOS modifikasyonu haricinde nasıl yükseltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı islemci, kart bende de var aga ama yok oynatmıyor f33 biosta bile yok. Çok ısıtma sistemi 3 günde gidiyor benim m330 gümledi 3 günlük sıcak kullanımda haberin olsun. Çift ekran kartımız oldugu için 500mb sadece masaüstünde kullanıyorsun ve 3d open gl desteği yok. Yani sen bir oyun açtıgında aslında 2gb lık ekran kartını kullanıyorsun. Fakat ekran kartı o kadar kötü bir kart ki :D 30 40 fpsler genelde oyunlar.

Regeditte "EnableUlps" diye aratıp gelen bütün EnableUlps'leri 1'den 0'a değiştirirsen oyunlarda entegre ekran kartını da kullanabilirsin. İki ekran kartını birden kullanıyor sistem. Ancak yazılımsal olarak 15.7.2 versiyon driverda ya da en son güncel driverlarda bu olay oluyor. 16, 17 veya 18. sürümlerde denk gelmedim. Bir de ek olarak, bunu yapman sistemini zorlayacak ve ısınmanın artmasına sebep olacaktır. Önerim vakumlu soğutucu ile bu yöntemi kullanman. Diğer türlü kesinlikle ısıdan dolayı sistemine hasar verir.

Regeditte "EnableUlps" diye aratıp gelen bütün EnableUlps'leri 1'den 0'a değiştirirsen oyunlarda entegre ekran kartını da kullanabilirsin. İki ekran kartını birden kullanıyor sistem. Ancak yazılımsal olarak 15.7.2 versiyon driverda ya da en son güncel driverlarda bu olay oluyor. 16, 17 veya 18. sürümlerde denk gelmedim. Bir de ek olarak, bunu yapman sistemini zorlayacak ve ısınmanın artmasına sebep olacaktır. Önerim vakumlu soğutucu ile bu yöntemi kullanman. Diğer türlü kesinlikle ısıdan dolayı sistemine hasar verir.
Ekran kartı driver güncelleme sorununu çözdünüz mü acaba?

Ekran kartı driver güncelleme sorununu çözdünüz mü acaba?
Maalesef. Zaten diğer konuda moderatörün ne demeye çalıştığını da anlayamadım. Kendi yazdığını düzeltmeden benim yazdığımı düzenlemiş bir de. İlginç. Kurduğu cümleden anlam çıkarabildiysen ya da söyledikleri doğrultusunda bir çözüme ulaşırsan bizimle de paylaşmayı eksik görme. Teşekkür ederim şimdiden.

Şimdi OC kısmı verimli olmaz. E-Gpu işi sıkıntılı laptobun mobilitesini öldürüyor. Elinizdeki sistemi bence en iyi şekilde modifiye ederek AAA oyun olmasada zevkli E-Spor oyunlarını oynayabilirsiniz. Veya benim gibi mesela sistemi güç konusunda modifiye yapın. Ve sisteminize anlam kazandırın,
mesela rakiplerine göre şarjı 2 saat fazla gitsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı