AMD A8-7600 ve GTX 1060 BF 5-1 Düşük FPS Sorunu

kaanx34

Hectopat
Öncelikle sistemimin özelliklerini yazıyorum.

İşlemci: AMD A8-7600 Radeon R7 3.10 GHz
İşletim sistemi: Windows 10 pro 64-bit orjinal lisans
Ana kart: MSİ A68HM-G Gaming
Ekran kartı: Evga GTX 1060 6GB 192 Bit ssc
RAM: DDR3 16 GB 1866 MHz Corsair
Depolama: Samsung 960 EVO 1TB M.2 SATA SSD işletim sistemi kurulu+(10 TB lık oyun depolamak için HDD takılı origins oyunları haricinde tüm oyunlar normal hard disklere kurulu 7200Rpm)
Güç kaynağı: FSP 550 watt 80+ plus gold
Sıvı soğutma: Cooler master masterliquid 240 (2x120MM)
Monitör: LG" 29WK600 21:9 Ultra Wide FreeSync IPS Gaming Monitör

Arkadaşlar sistemi toplayalı 1 yıl olmadı hemen hemen her oyunda FPS düşüklüğü yaşıyorum. Özellikle de Battlefield serisinde BF1'de sürekli en düşük 6 en yüksek ise 19 BF5'te ise en düşük 4'en yüksek 25 FPS alıyorum.

Görüntü ayarlarını düşürsemde yükseltsemde sonuç aynı en fazla 5--6 FPS fazlalaşıyor ekran kartının son güncel driverini indirdim kurdum. BİOS'u güncelledim oda olmadı Geforce Experiance kullanıyorum ve onu da sürekli güncel tutuyorum. Sistemimi o kadar titizlikte kullandığım halde neden bu ekran kartı ile oyunlarda düşük FPS alıyorum.

Çözemedim bir de sizlere şunu belirteyim başka oyunlarda örnek vereyim Crysis 2 veya 3'te ekran kartı çok zorlanıyor ama ultrada bile oyunu hiç kasmadan çok rahat oynatıyor. Arka egzoz fanından az da olsa ılık hava geliyor ama Battlefield serisinde denedim ekran kartının fanları dönmüyor ama işlemci biraz ısınıyor.

İşlemci ısısını test ettim maksimum her oyunda aynı 45 dereceyi görmüyor ekran kartının ısısı ise maksimum 35 derecede sabit kalıyor.

Oyunlarımın hepsi orijinal Steam ve Origin oyunları ben kesinlikle korsana karşıyımdır.
Lütfen bana bu konuda yardımcı olun bu sitede de çağre bulamazsam sistemi komple dağatıp başka sistem toplamak zorunda kalıcam vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve ekran kartı kullanımını söylersen yardım edebilirim. Ancak kendi düşünceme göre, aşırı bir şekilde işlemci darboğazından kaynaklı. BF1 ve BF5 işlemci isteyen oyunlardır.

İşlemcide feci bir şekilde darboğaz var hiç o işlemciye GTX 1060 konur mu ? Girmeye çalıştığın BF oyunları zaten işlemciyi en çok yoran oyunlar. RAM ve anakarta değinmiyorum bile, zaten ileride işlemciyi değiştirmek için mecburen değişeceksin o parçalarla beraber.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı