GTX 1060 GTA 5 Düşük FPS Sorunu

Noggola

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi GTA 5 oynarken düşük FPS sorunu yaşıyorum. Sistemim :

Ekran Kartı : MSI GTX 1060
İşlemci : Intel Core I5 6600
RAM : Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 2133 MHz
Anakart : MSI H170 Gaming M3
SSD : Kingston HyperX Fury 120GB
HDD : Western Digital Blue 1TB 7200rpm (oyunlar HDD de)
PSU : Zalman ZM700-GLX 700W 80+
İşletim Sistemi : Windows 8.1 Pro

Windows ve oyun orjinaldir. Ekran kartı garantiye verilip yenisi alınmıştır. 3 oyunda yaptığım testler:

GTA 5:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

The Witcher 3 : Wild Hunt (sorunsuz):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Total War Warhammer (sorunsuz):

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Advanced grafik ayarlarınıda sonuna kadar açıp denermisin. Video belleğini 3400 mb a kadar gelmesi lazım.
Bu arada Windows 10 a geçmeni tavsiye ederim.

İşlemci çok fazla kullanılıyor oyunda. Bu yüzden darboğaz oluyor. Görev Yöneticisi'nden işlemciyi neyin kullandığına bakın ve bizimle paylaşın. Ek olarak Windows 8.1 güncelliğini yitirdi, Windows 10 zamanındayız.

Başlıkta da belirttiğim gibi GTA 5 oynarken düşük FPS sorunu yaşıyorum. Sistemim :

Ekran Kartı : MSI GTX 1060
İşlemci : Intel Core I5 6600
RAM : Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 2133 MHz
Anakart : MSI H170 Gaming M3
SSD : Kingston HyperX Fury 120GB
HDD : Western Digital Blue 1TB 7200rpm (oyunlar HDD de)
PSU : Zalman ZM700-GLX 700W 80+
İşletim Sistemi : Windows 8.1 Pro

Windows ve oyun orjinaldir. Ekran kartı garantiye verilip yenisi alınmıştır. 3 oyunda yaptığım testler:

GTA 5:

The Witcher 3 : Wild Hunt (sorunsuz):

Total War Warhammer (sorunsuz):

Merhaba bize ekran kartın kaç gb söylermisin?

Dostum Advanced grafik ayarlarınıda sonuna kadar açıp denermisin. Video belleğini 3400 mb a kadar gelmesi lazım.
Bu arada Windows 10 a geçmeni tavsiye ederim.
Windows 10 da test ettiğimde yine aynı sorunla karşılaştım ve format atıp Windows 8.1 Pro kurdum fakat hala sorun devam ediyor. Ayarları sonuna kadar açtığımda grafikler ağır geldiğinden dolayı yine FPS düşük oluyor. Videodaki Technopat'ın GTX 1060 ve I5 6500 kullanarak yaptığı testteki aynı grafik ayarları.

İşlemci çok fazla kullanılıyor oyunda. Bu yüzden darboğaz oluyor. Görev Yöneticisi'nden işlemciyi neyin kullandığına bakın ve bizimle paylaşın. Ek olarak Windows 8.1 güncelliğini yitirdi, Windows 10 zamanındayız.
MSI Afterburner hariç tüm uygulamaları kapatıp test ettim ve benchmark sırasında (oyun içinde de aynı) görev yöneticisinden baktığımda işlemci %90 üzerinde kırmızı olarak GTA 5 in kullandığı görünüyor. Windows 10 kuruluyken test ettiğimde de aynı problem vardı.

Merhaba bize ekran kartın kaç gb söylermisin?
GTX 1060 ın 6GB lık modeli.

Oncelikle biosta islemcin ve diger donanimla ilgili bir kisitlama yada yanlis tanim var mi kontrol etmeni tavsiye edebilirim. Bu yanlislar darbogaz yaptırabilir. Akabinde problem duzelmez ise Islemcini ve fanini dikkatlice soketten cikart ve tekrar tak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı