i5 7600 ve GTX 1060 düşük FPS hissi

AlperTRK

Hectopat
Yer
Adana, Çukurova
Daha fazla  
Bilgisayarımı topladığımdan beri (3 sene) bu kare atlama sorunu çekiyorum. Oyunlarda FPS değerim 200 üstüne çıkmadan akıcılık hissiyatı olmuyor. NVIDIA denetim masasından düşük gecikme oranı modunu Ultra yaparak 70-100 FPS aralığında bu kare atlama sorununu yarı yarıya çözdüm. Ancak 100 FPS-200 FPS aralığında sanki 40-45 FPS değerlerinde oynuyormuşum hissiyatı veriyor. V-Sync sorunu çözüyor ancak farede input lag sorunu oluyor, daha çok rekabetçi oyunlar oynadığım için işime gelmiyor. NVIDIA denetim masası üzerinden denemediğim ayar kalmadı, DDU ile sürücü silip kurmadan tutun temiz kuruluma kadar her şeyi denedim ancak sorunu çözemedim. Bilen varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum.
Oyunlarda CPU ve GPU sıcaklık değerlerim GTA 5 gibi oyunlarda en fazla 60-65 dereceye kadar çıkıyor. GPU kullanımında herhengi bir sıkıntım, darboğaz vs. yok. Sürücülerimin hepsi güncel.

Sistem:
Intel Core i5 7600 CPU.
Zotac GTX 1060 3 GB OC Edition.
16 GB Corsair Vengeance 2400 MHz RAM (2x8)
240 GB Toshiba OCZ TL100 SSD.
1 TB WD Blue 7200RPM HDD.

Windows 10 sürüm 2004 X64 tabanlı.

ASUS VP247H Full HD 60 HZ 1ms monitör.

Son düzenleme:
Yaşadığınız durum oldukça normal, benzer sistemle ben de bazı oyunlarda o hissiyatı yaşıyorum. Tek çare minimum 144/165 Hz tazeleme hızına sahip bir oyuncu monitörüne geçiş yapmanız, sistemsel bir anormallik yok çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı