AMD A8-9600 3.1GHz iyi midir?

Hocam durun başka sistem tavsiyemde var.
(Madem öyle ucuz RAM varsa gösterin. @fatihylmzz )
Diğer parçalar aynı.

Hocam sizi severim ama lütfen önermeyin.
Daha ucuza bu var.
Ya da Amazon'dan bu.
@Hüseyin Mert KÖKSAL
Hocam kısaca şu sistemi alın.
Ufak renk olsun istiyorsanız.
Alınabilecek en alt sistem budur.

Son düzenleme:
Hocam sizi severim ama lütfen önermeyin.
Daha ucuza bu var.
Ya da Amazon'dan bu.
@Hüseyin Mert KÖKSAL
Hocam kısaca şu sistemi alın.
Ufak renk olsun istiyorsanız.
Alınabilecek en alt sistem budur.
4. nesil işlemciler sadece A520M anakartlarda çalışıyor. Ayrıca güç kaynağından kısarak diğer parçalar arttırılabilir. 120GB kime neye yetsin? En azından 500GB HDD de yanında bulunmalı. Hocam ben de sizi severim ama bu sistem bırakın idare etmeyi çalışmaz bile.
@SON İ3 BÜKÜCÜ bir de ben toplayayım eksik bir şey varsa belirtirsin. :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anakart : Gigabyte Gıgabyte A320m-h Amd A320 Soket Am4 Ddr4 3200 Mhz Dvı Hdmı Anakart Fiyatı, Yorumları - Trendyol 400 TL
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İşlemci-Ekran Kartı : AMD Ryzen 3 2200G İşlemci, 3.5/3.7GHz AM4: Amazon.com.tr 783 TL
Ram : Patriot Viper Steel Series DDR4 8GB 3200MHz Performance Memory Module - PVS48G320C6: Amazon.com.tr x2 278 TL
SSD : Apacer AS340 AP120GAS340G 2.5" 120 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri 159 TL
HDD : WD 500 Gb 3,5 Inc 5900 Rpm Sata 3 Pc Hdd Wd500aakx Fiyatı, Yorumları - Trendyol 179 TL
Kasa : TX K4 2xUSB Fansız ATX Bilgisayar Kasası (TXCHK4) | Teknobiyotik 204 TL
Güç Kaynağı : Aerocool AE VXP400 Plus 400W Güç Kaynağı: Amazon.com.tr 265

Fiyat : "2.552" TL

Şu an için alınabilecek en mantıklı sistem budur. Parçalardan olabildiğince kıstım. Bütçenin bir miktar artması çok iyi olur aksi taktirde çok düşük bir oyun performansı alırsınız.

"Siteler güvenli, parçalar kalitelidir. Şahsen dandik parça ve anı sanı bilinmeyen site önermesi yapmam"

Son düzenleme:
@fatihylmzz
Komiksiniz hocam, gitgide bir şey bilmediğinizi düşünmeye başladım.
İşlemci desteğine insan bir merak edip bakar.
AMDRyzen 3 PRO 4350G
Siz çok fazla sistemden kısmışsınız RAM, kasa eklemek için.
Varsın kasa 10 liralık sadece metal olsun performans her şeyden önemli.

Bu SSD alınmaz Patriot daha iyi.
Kasaya bir şey demiyorum anlamam ben kasadan.
Anakart 100 lira daha ver iyi bir şey al derim.
RAM konusunda daha iyi ama 4350G, 2200G'yi bitirir.
RAM falan çare olmaz.
Benim sistem her türlü daha iyi oluyor.
Oynanacak oyunlar fazla RAM istemiyor hem.

Son düzenleme:
@fatihylmzz
Komiksiniz hocam, gitgide bir şey bilmediğinizi düşünmeye başladım.
İşlemci desteğine insan bir merak edip bakar.
AMDRyzen 3 PRO 4350G
Siz çok fazla sistemden kısmışsınız RAM, kasa eklemek için.

Bu SSD alınmaz Patriot daha iyi.
Kasaya bir şey demiyorum anlamam ben kasadan.
Anakart 100 lira daha ver iyi bir şey al derim.
RAM konusunda daha iyi ama 4350G, 2200G'yi bitirir.
RAM falan çare olmaz.
Benim sistem her türlü daha iyi oluyor.
Oynanacak oyunlar fazla RAM istemiyor hem.
Aynı şeyleri ben de düşünmeye başlıyorum.
O iki SSD arasında neredeyse hiç fark yok Patriot bir miktar daha iyi ama çok az fark var aralarında. Alınmaz demek kesinlikle yanlış bir tâbir olur.
Anakart olarak gönül ister ki B450 çipset olsun ama arkadaşın bütçesi belli durumu belli.
İşlemci olarak haklısın arada fark var ama çift kanal bellek kullanmak, tek kanal 4350G kullanmaktan daha faydalıdır. Ben burada sizin sistem kötü benimki daha iyi gibi bir rekabete düşmüyorum. Oynanacak oyunlar fazla RAM istemiyor demişsin bu APU sistemlerde oldukça saçma bir açıklama çünkü çift kanal bellek kullanımı 30-40 FPS'ye kadar artış sağlıyor bunun yetip yetmemesi ile alakası yok, şöyle olur çoğu oyunda drop yemez arkadaş. Son olarak 4. Nesil işlemciler Bios Update yapılmayan anakartlarda çalışmıyor bunu es geçmişim. Sizi severim rica ediyorum söylediklerinize dikkat edin, aramızda bir problem olmasın. Kalın sağlıcakla.
Kasa sistemin en önemli parçalarındandır, o kadar önemli ki sistemin performansına doğrudan etki eder. Sirkülasyonu ve malzeme kalitesi iyi değilse sistemin performansı da kötü olacaktır çünkü normalden fazla ısınacaktır. Sanırım TX K4 kasanın önü yarı mech, öyle olmasa bile hava alıyor. Hava almayan bir sistemin performansı düşük olacaktır.

Son düzenleme:
Aynı şeyleri ben de düşünmeye başlıyorum.
O iki SSD arasında neredeyse hiç fark yok Patriot bir miktar daha iyi ama çok az fark var aralarında. Alınmaz demek kesinlikle yanlış bir tâbir olur.
Anakart olarak gönül ister ki B450 çipset olsun ama arkadaşın bütçesi belli durumu belli.
İşlemci olarak haklısın arada fark var ama çift kanal bellek kullanmak, tek kanal 4350G kullanmaktan daha faydalıdır. Ben burada sizin sistem kötü benimki daha iyi gibi bir rekabete düşmüyorum. Oynanacak oyunlar fazla RAM istemiyor demişsin bu APU sistemlerde oldukça saçma bir açıklama çünkü çift kanal bellek kullanımı 30-40 FPS'ye kadar artış sağlıyor bunun yetip yetmemesi ile alakası yok, şöyle olur çoğu oyunda drop yemez arkadaş. Son olarak 4. nesil işlemciler BIOS Update yapılmayan anakartlarda çalışmıyor bunu es geçmişim. Sizi severim rica ediyorum söylediklerinize dikkat edin, aramızda bir problem olmasın. Kalın sağlıcakla.

Kasa sistemin en önemli parçalarındandır, o kadar önemli ki sistemin performansına doğrudan etki eder. Sirkülasyonu ve malzeme kalitesi iyi değilse sistemin performansı da kötü olacaktır çünkü normalden fazla ısınacaktır. Sanırım tx K4 kasanın önü yarı Mech, öyle olmasa bile hava alıyor. Hava almayan bir sistemin performansı düşük olacaktır.

Ne desem boşu boşuna tartışıyor olacağız.
İkimizin sistemi de iyi ama yerine göre.

Geri
Yukarı