AMD A9 9420 düşük FPS

eltherion

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba .elimde AMD A9-9420 2C+3G işlemcisi olan ve R5 M330 ekran kartı olan bir laptop var. 12 GB RAM'i olan bir bilgisayar. Bu sistemin League of Legends ve Valorant testlerine baktığımda gayet iyi olduğunu gördüm fakat ben aynı sonuçları alamıyorum. Acaba ekran kartlarının bir öncelik sırası var mıdır veya bu sorunu halletmek için ne yapabilirim? Ek detay olarak Windows SSD içerisine kurulu. Anlayan biri varsa yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• FB_IMG_1621022913227.jpg
    FB_IMG_1621022913227.jpg
    25,6 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin aynısı bende de var çok fazla FPS beklenemez.

Hocam Windows ayarlarından grafik ayarlarına girip uygulamalara göre kullanım seçeneğini değiştirdim oyun Client'inde gezerken bile fark ediliyor bence. Eskiden AMD central ile yapılıyordu da ben yeni keşfettim Windows'ta böyle bir özellik olduğunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, merhaba .elimde AMD A9-9420 2C+3G işlemcisi olan ve R5 M330 ekran kartı olan bir laptop var. 12 GB RAM'i olan bir bilgisayar. Bu sistemin League of Legends ve Valorant testlerine baktığımda gayet iyi olduğunu gördüm fakat ben aynı sonuçları alamıyorum. Acaba ekran kartlarının bir öncelik sırası var mıdır veya bu sorunu halletmek için ne yapabilirim? Ek detay olarak Windows SSD içerisine kurulu. Anlayan biri varsa yardımcı olabilir mi?
Umuyorum ki sen de benim gibi AMD'nin o muazzam Ryzen dışındaki işlencilerindeki apu tuzağına düşmedin.Bende A12 9720P+R7 M440 var videolarını izlediğimde son derece iyi bir fps veriyordu testlerinde oyunlarda ama gel gör ki drop yemediği oyun yok şuan.R7 M440 o güç gerektiğinde kullanıyor ama oyundan oyuna değişiyor.Mesela GTA 5'te kullanmıyor.Ama Cs:Go'da %15 falan kullanıyor.Uzun süre araştırma yapmıştım ve bunun kronik hata olduğunu öğrenmiştim.Drop yememek için ayarları yükseltin falan diyorlar ama nafile 50 fps alıyor drop yemesin diye arttırıyorsun ayarı 20 fps dropsuz acı çekiyorsun.Tavsiyem eski AMD apu işlemcileri almayın.Sonra pişman olursunuz.
Acaba ekran kartlarının bir öncelik sırası var mıdır
Evet var her zaman apu birincilde oluyor harici çok güç gerekince ve desteklenen oyunlarda kullanıyor ve bu birincili değiştiremiyorsun.Devre dışı bırakabilirsin ama daha kötü olur deneyimlediğimden biliyorum. (Lenovo Ideapad 320 15ABR 80XS Modeli)

Geri
Yukarı