AMD Adrenalin güncellemesinden sonra oyunlar sabit 60 FPS veriyor

Emir_han0279

Femtopat
R5 5600 ve RX 6600'lü sisteme sahibim. Valorant ve CS:GO gibi oyunlarda 300 FPS alıyorum ama AMD Adrenalin'e yazılımını güncelledikten sonra bütün oyunlarda sabit 60 FPS almaya başladım. CS:GO'da 60 FPS verirken masaüstüne gidip tekrar oyuna tıkladığımda bir süre boyundan FPS değerleri normale dönüyor. Valorant'ta ise FPS hep sabit 60 ama oyun içinde V-Sync'i açtığımda 240'a sabitleniyor. Monitör de 240 olduğu için. Sebebi başka bir şeyden de kaynaklı olabilir. Tam emin değilim. Ama güncellemeyi yaptıktan sonra başka bir şeyi de ellemedim. Oyuna girdim ve durum bu şekildeydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon ayarlarından FreeSync ayarı açık mı bakar mısınız? Açıksa onu kapatıp tekrar deneyin.

Bu arada AMD kartlarda sorun yaşamadığınız sürece driver güncellemenizi kesinlikle önermiyorum.

Radeon ayarlarından FreeSync ayarı açık mı bakar mısınız? Açıksa onu kapatıp tekrar deneyin.

Bu arada AMD kartlarda sorun yaşamadığınız sürece driver güncellemenizi kesinlikle önermiyorum.

Her zaman güncelliyorum ve farkını gerçekten görüyorum neden öyle dediniz ki.Ekran Kartı Rx 5600XT

FreeSync ile FPS sabitlemenenin hiçbir alakası yok yanlış bilgi verme sorun yaşamazsan güncelleme ne demek bu nasıl bir ön yargılı yaklaşım bilgisi olmadığınız konularda bilgi vermeyin.

FreeSync ile FPS sabitlemenenin hiçbir alakası yok yanlış bilgi verme sorun yaşamazsan güncelleme ne demek bu nasıl bir ön yargılı yaklaşım bilgisi olmadığınız konularda bilgi vermeyin.

Radeon ayarlarından FreeSync aktif ettiğimde monitör yenileme değerim olan 144FPS'e sabitleniyor duayen bilgilerinizi lütfen benimle paylaşın ben de sorunumu çözeyim o zaman.

Her zaman güncelliyorum ve farkını gerçekten görüyorum neden öyle dediniz ki. Ekran kartı RX 5600XT.

6700 XT ve RX580 sistemlerim var ikisinde de ne zaman güncellesem DDU ile kaldırıp tekrar kurmam gerekiyor. Hatta RX580 son sürüme güncellediğimde sistem kullanılamaz hale geldi konum mevcut.

Radeon ayarlarından FreeSync aktif ettiğimde monitör yenileme değerim olan 144FPS'e sabitleniyor duayen bilgilerinizi lütfen benimle paylaşın ben de sorunumu çözeyim o zaman.

6700 XT ve RX580 sistemlerim var ikisinde de ne zaman güncellesem DDU ile kaldırıp tekrar kurmam gerekiyor. Hatta RX580 son sürüme güncellediğimde sistem kullanılamaz hale geldi konum mevcut.

Ben bu ayarı her oyunda açarım valorannta oyun içi V-Sync açmadığım sürece FPS'im sabitlenmez. Ekran kartı ayarıda default e Sport ayarında olur.

1693653422010.png

Yeni konular

Geri
Yukarı