AMD altın çağını yaşıyor

AMD'nin bir yandan driverleri düzeltmesini bir yandan kartın yine de bazı sorunları olmasını istiyorum açıkçası. Çünkü yeni teknolojilerle çok rahat tekelleşebilecek kapasitede şu an AMD. Tekelleşmede fiyatlarda artma demek.

AMD'nin bir yandan driverleri düzeltmesini bir yandan kartın yine de bazı sorunları olmasını istiyorum açıkçası. Çünkü yeni teknolojilerle çok rahat tekelleşebilecek kapasitede şu an AMD. Tekelleşmede fiyatlarda artma demek.

NVIDIA'nın AI çalşmaları yanında kolayca tekelleşemez bence. Kapışır ama bu kadar da hızlı değil. NVIDIA pascaldan beri 4 mimaridir mükemmel gidiyor. AMD son 2 hadi GCN 5.1'i de sayarsak 3 mimaridir üstüne koyarak geliyor. Bu hamleleri belliydi ama saf performans buz dağının sadece görünen tarafı. NVIDIA özellikle arm ile yaptığı çalışmalarla AI konusunda gelişmeye devam ettikçe anlayacaksınız ne dediğimi. Şu an NVIDIA'nın elindeki şey 2-3 sene sonra tüm CPU'ları komple tarihe gömebilir.
Eskiden vardı ama hiçbir işe yaramadığı için kullanılmıyordu %10'u geçen 1 oyun gösterdiler %2 olan oyun daha fazla çok bir şey beklemiyorum açıkcası.

NVIDIA'da pek yenilik tanıtmamıştı. Broadcast ve omniverse machinima dışında. Tek taraflı bakıyorsunuz olaya bence.
Bir de RTX 2.0 nedir arkadaş. Adamlar RTX çekirdeklerini geliştirdiklerini söylediler 2080 Ti ile 3070 RTX açıken 3070 sadece %1 ile geçiyor. Bu mu geliştirme. RTX IO diye bir şey tanıttılar o zaten DirectX 13 ile gelecek olan Direct Storage. Yeni bir şey değil yani. Reflex i tanıttılar Ultra Low latencynin yeni versiyonuydu. İşte dediğim gibi broadcast ve omniverse machinimayı tanıttılar onlar da AI alanında yaptıkları çalışmalar oyun ile alakalı değil. Ama iyiler mi mükemmeller ona lafım yok tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı