AMD Athlon 3000G işlemci alınır mı?

Bütçe
3000 tl

Angeldean25

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Uygun ve bütcemi aşmayan, 3000 TL'ye kadar işlemci anakart ve RAM almak istiyorum. PC'de yapılacak işlemler YouTube'da video izlemek, film izlemek ve oyun olarak da sadece Facebook'taki Happy Farm oyunu oynanacak. Bütçem de kısıtlı olduğu için Vatan Bilgisayar'da 3000G (1250TL)
MSI A320M-A Pro AMD A320 soket AM4 DDR4 3200(OC) anakart 1150 TL.
G.Skill 8 GB (1x8GB) Ripjaws V kırmızı DDR4 3000MHz CL16 1.35v Single RAM 550 TL.
Bu yukarıda belirttiğim özellikler bahsettiğim gibi Facebook'daki Happy Farm oyununu rahat akıcı biçimde oynayabilir mi?
Şimdiden teşekkür ederim.

Alınabilir ancak ben olsam ikinci elden en azından Ryzen 3 3200G gibi nispeten daha güçlü bir işlemci alırdım. Çift çekirdek işlemci gündelik kullanım için bile bence yetersiz bir tercih.

Alınabilir. İşinizi görecektir. Ben oyun amaçlı almıştım bir ara (oyun performansı tabii ki çok kötü). Normak kullanımlar için sorun çıkarmayacaktır.

Alınabilir ancak ben olsam ikinci elden en azından Ryzen 3 3200G gibi nispeten daha güçlü bir işlemci alırdım. Çift çekirdek işlemci gündelik kullanım için bile bence yetersiz bir tercih.
Hocam öncelikle yardımcı olduğunuz için tşk ederim. İkinci el amd ryzen 3200g bakabilirsiniz demişsiniz. Önerebileceğiniz 2 el güvenilir bilginiz olan siteler mevcutmudur ona göre oradan bakacağım.

Alınabilir. İşinizi görecektir. Ben oyun amaçlı almıştım bir ara (oyun performansı tabii ki çok kötü). Normak kullanımlar için sorun çıkarmayacaktır.
Dediğim gibi sadece oynanacak oyun face deki happy farm oyunu başka hiçbir oyun oynanmayacak. Bir de YouTube da video izlemek

Başka bileşen belirtilmediği için elinde bazı parçalar olduğunu varsayarak yazdım.

Ryzen 3 3200g, Ryzen 5 3400g alınabilir.
Hocam belirttiğiniz ryzen 5 3400g yukarıda belirttiğim bütçemi fazlasıyla aşıyor maalesef :))

Son düzenleme:
Hocam öncelikle yardımcı olduğunuz için tşk ederim. İkinci el amd ryzen 3200g bakabilirsiniz demişsiniz. Önerebileceğiniz 2 el güvenilir bilginiz olan siteler mevcutmudur ona göre oradan bakacağım.

Dediğim gibi sadece oynanacak oyun face deki happy farm oyunu başka hiçbir oyun oynanmayacak. Bir de YouTube da video izlemek

Hocam belirttiğiniz ryzen 5 3400g yukarıda belirttiğim bütçemi fazlasıyla aşıyor maalesef :))

Yaşadığınız yere göre, bu ilanlara bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı