AMD Athlon 64 3500+ Sistem FPS Drop Sorunu

UzmanArda

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, biliyorum sistemim eski sistem ama sadece Wolfteam oynarken FPS drop sorunu yaşıyorum, diğer oyunlarda olmuyor. Eskiden FPS drop olmuyordu fakat şimdi 40 FPS alırken bir anda 10-15 FPS'ye düşüyor ve 4-5 saniye bu şekilde olup düzeliyor. Sorun neyden kaynaklı olabilir? Sistemim şu şekilde:
  • RAM: 2560 MB DDR2 RAM
  • İşlemci: AMD Athlon 64 Processor 3500+ 2.2 GHz
  • Ekran Kartı: Via Chrome9 HC IGP Family
  • Anakart: MS-7253
  • Windows 7 Ultimate
Sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz 85-90 yaşına gelmiş zaten. Ama işlemcinize overclock yaparsanız işlemci kaynaklı düşüşler azalabilir. Mesela 2,5 ghz veya 2,6 ghz çekerseniz iyi olur fakat overclock işleri biraz karmaşıktır. Soğutucunuz da düzgün değildir muhtemelen.

Sakın haa overclock yapma. O işlemcinin mimarisi unlock değil. Mavi ekran verip transistörleri yakabilirsin. Görünüşe bakılırsa harici ekran kartı yok. Ama 40 fps ken bir anda 10 olması da sorun. Sanırsam oyundan kaynaklanıyor. Oyuncu maça katılırken bende de çok olurdu eskiden. En iyi çozüm o işlemciyi athlon 64 x2 4xxx gibi bir işlemciyle değiştir. En kötü 40 liran çıkar cebinden

Sakın haa overclock yapma. O işlemcinin mimarisi unlock değil. Mavi ekran verip transistörleri yakabilirsin. Görünüşe bakılırsa harici ekran kartı yok. Ama 40 fps ken bir anda 10 olması da sorun. Sanırsam oyundan kaynaklanıyor. Oyuncu maça katılırken bende de çok olurdu eskiden. En iyi çozüm o işlemciyi athlon 64 x2 4xxx gibi bir işlemciyle değiştir. En kötü 40 liran çıkar cebinden
Bir ara overlock yapmayı düşündüm sonradan vazgeçmiştim.Vram yetersizliğinden falan kaynaklı olabilrmi işlemcide sıkıntı olsa diğer oyunlardada yapar diye düşünüyorum.Cezam var diye bu hesaptan yazdım

Sisteminiz 85-90 yaşına gelmiş zaten. Ama işlemcinize overclock yaparsanız işlemci kaynaklı düşüşler azalabilir. Mesela 2,5 ghz veya 2,6 ghz çekerseniz iyi olur fakat overclock işleri biraz karmaşıktır. Soğutucunuz da düzgün değildir muhtemelen.
2,3 yıl önce almıştım bilgisayarı ama çok eski çıktı o zamanlar pek anlamıyordum.Overlock yapmayı düşünmüştüm fakat yanabilir falan diye vazgeçmiştim işlemciden kaynaklı değil diye düşünüyorum çünkü öyle olsa her oyunda yapardı sadece wolfteamda yapıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı