RX 470 Sistem FPS Drop Sorunu

NonStopRocKeR

Hectopat
Normal grafik ayarları ile offical PUBG kasmadan donmadan oynuyorum ama?

ASUS H61 anakart.
i5 3570K işlemci.
AMD RX-470 8 GB Radeon ekran kartı.
4+8 GB RAM (birbirleriyle MHz. Olarak uyumlu.
600 + 80 pluss Power Supply.

Bu özelliklere sahip bir PC'im var. Ve tüm oyunları sorunsuz açıyor ve oynuyorum. Ama gel gelelim LoL adlı oyunda (yayınlı-yayınsız) TF'ler esnasında (oyun içinde tüm oyuncuların bir arada olması) 240 - 300 FPS ile baslayan oyunda o esnalarda 80'lere 70'lere düşüyor. Normalde bu FPS'lerde o kaos içinde işlevli olabiliyorsun ama 70 80 yazıyor sanki 40 30 FPS arası oynuyormus hissiyati ile An'ı yaşıyorsun.

Oyunun herhangi bir koridorunda ise rakibe 1 2 skill atmak icin gidiyor skilini atıyorsun ama geri çıkarken sanki Slow Motion misali Slow ağır bir sekilde karakter geri gidiyor. Sanki o esnada arka planda herhangi bir uygulama açmışçasına bir tepki veriyor PC. Ama kullanımlara vs. bakıyorum herhangi bir hareket yok. Normal şartlarda bu özelliklerde bir PC ile tüm oyunları hemen hemen tüm oyunları akıcı ve cool bir sekilde oynamak varken bu sorun neden kaynaklanabilir?

şüphelendiğim 2 durum var

1. Direct X 11 yüklü şu anda ama bu sürümden dolayı mı oluyor bilmiyorum.
2. ise Power Suppyl'e mi yetmiyor? (600 + 80 Plus)

bu sorunu düzeltmek icin yapılan tüm uygulamalarımı altta özen ile belirteceğim.

1. Tek slot tek 8 GB RAM ile denendi düzelmedi.
2. Baska RAM'ler takıldı denendi düzelmedi.
3. GeForce GTX 1050 2 GB ekran kartı ile denendi düzelmedi.
4. i3 3. nesil 3.2 GHz 3.200 işlemci ile denendi düzelmedi.
5. Farklı anakart ile denendi düzelmedi (Gigabyte B75M-D3V rev 1.1)
6. Windows 8.1 Single Language ve Windows 10 ve Windows 7 sürümleri ile denendi düzelmedi.
7. 16 GB RAM ile denendi düzelmedi. 4+8(12 GB) RAM ile denendi düzelmedi.
8. Farklı olarak 3 adet 2X 1080P ve 16 inch monitörlerle de denendi düzelmedi.
9. Kasa temizliği fan işlemci fanı ekran kartı fanları 4 4'lük temizlendi ve macunu en kaliteden alınıp sürünüldü ama düzelmedi.
10. Prizden gelen 3'lü set değiştirildi düzelmedi (elektriksel olabilir diye düşündüm)
11. Yük altında 55 60 derece Max 65 ekran kartı ise 54 ile 70.
12. Yani uzun lafın kısası akla gelebilecek her şeyi denedim ama bu sorun bir türlü cözülmedi.

Belki biri benim düşünemediğim sorunun yanıtını bulur ve benimle paylaşır sonrasında da bu lanet durumla karşılaşacak birisine şimdiden yardımcı olurum.

Gözlerinizi yordugum icin cok özür dilerim, şimdiden çok teşekkür ederim çabalarınız için.

Takipteyim.

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı disk veya işlemcide. Daha üstün bir işlemci ile denersen sorun olmayacaktır bence. İşlemcinde K ibaresi var. OC ile deneyebilirsin. Ufak OC durumu kurtarır gibi.

Gta, Offical Pubg Cs go valorant vs tüm oyunlarda sorun yok ve sorunsuz oynayabiliyorum "OC" olayı lol'e cözüm mü olacak diyorsun ?
Nasus oyna TF yapmana gerek kalmaz
LoL'un optimizasyonu iyice kotu duruma gidiyor. Belki clienti oyun icindeyken kapali tutmak isine gelebilir
onu da denedim ki öyle oynuyorum oyunları ama pubg offical gibi bir oyunu oynarken lolde neden skntı var :D ?
Sıkıntı disk veya işlemcide. Daha üstün bir işlemci ile denersen sorun olmayacaktır bence. İşlemcinde K ibaresi var. OC ile deneyebilirsin. Ufak OC durumu kurtarır gibi.
OC hakkında yönlendireceğin bir sayfa link vs bir şey var mı ?

Son düzenleme:
GTA, Offical PUBG CS:GO Valorant vs tüm oyunlarda sorun yok ve sorunsuz oynayabiliyorum "OC" olayı LoL'e cözüm mü olacak diyorsun?

Onu da denedim ki öyle oynuyorum oyunları ama PUBG offical gibi bir oyunu oynarken LoL'de neden skntı var :D ?

OC hakkında yönlendireceğin bir sayfa link vs bir şey var mı?

LoL cunku. Kotu, rezil bir firmanin elinden cikma oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı