AMD Athlon 64 X2 anakart tavsiyesi

suvari_

Hectopat
Selam arkadaşlar. Tüm bilgisayar bileşimleri var. Sağlam anakartım yandı.
AMD Athlon 64 X2 4800 + 940 pin ADO4800IAA5DO bu işlemci'ye anakart arıyorum. Sıfır veya 2.el. Bütçe 150₺. Tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ana kart benim işlemci ile uyumlu mu? Ayrıca drr2 800mhz 1gb 2adet ram var. Uyumlu mudur?

- - - Güncellendi - - -

Bu ana kartta 2 adet ram slotu var. İkiside bana drr3 gibi geldi.

Asus M5A78 Anakart DDR3 Bellek sistemine sahiptir. AMD Athlon işlemci AM3 ve AM3+ anakartlardada çalışmaktadır.

Anakart DDR3 bellek sistemine sahip olduğu için elindeki Ramleri kullanamayacaksın. Bunun için DDR3 ram alman gerek. İşlemci DDR3 Bellek sistemini destekliyor.

Desteklenen Bellek TürüX2 – PC2-8500 (DDR2-1066 MHz) -VE- PC3-8500 (DDR3-1066 MHz) hızlarına varan kayıtsız DIMM desteği.

Şimdi bu işlemci ile AMD Athlon 64 X2 4800 + 940 pin ADO4800IAA5DO drr3 destekler mi? Ben desteklemez diye biliyorum. Bu işlemci ile drr2 am3 ile drr3 ram kullanılıyor diye biliyorum.

Merhaba Ddr2 eskiyen bir teknoloji olduğu ve Ddr3 de bunun yerini aldığı için sıfır her yerde bulmanız zor. Ya yeni Ram alabilirsiniz yada biraz daha fazla araştırma yaparak Ddr2 anakart bulabilirsiniz o da satıcın elinde kalan ürünlerden olabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı