AMD Athlon 64 X24400+ O.C ile aşırı ısınma sorunu

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Öncelikle işlemciye 3.1 GHZ olacak şekilde overclock işlemini adım adım yaptım. RAM hızlarını düşürdüm çökmesin diye. 700MHZ cıvarı RAM hızı oldu, işlemci 1.6 Volt (limit, sakata gelmez diye burada bıraktım).

Strest testinde normal soğutucum ile 110 derece olup kapandı bende hemen yeni soğutucu siparişi verdim.

Hadron Hd-2536 R90 Intel Amd Işlemci Fanı Cpu Fan Soğutucu Lga 775 1150 1155 1156 Am2 Am3 GittiGidiyor'da 293215980

Yinede 100 derecelere çıktı, termal macunu tekrar denedim filan olmadı. Bende elimdeki 100W peltieri soğutucu ile işlemcinin arasına tıkmayı başardım bu sefer daha BIOS'ta peltier soğutucuyu aşırı ısındırdı ve ısı farkı yüzünden soğutma etkisini kaybederek sistemin kapanmasına sebep oldu.

Kendi i5 işlemcim de kullandığım Silverston büyük bir soğutucu vardı geçici olarak onu denemek istedim, elle hissedilir bir ısı yoktu ama sistem yinede 100 derece dedi ve kapandı.

Elimle işlemciyi kontrol ediyorum hiç 100 derecelik hissedilir bir ısı yok neden kendini kapattığını anlamıyorum. O.C yüzünden işlemci ısı ölçme kabiliyetini kaybetmiş olabilir mi mesajlarınızı bekliyorum, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı