AMD Athlon II X2 240 Sisteme RAM Tavsiyesi

Holy Diver

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Aşağıda atacağım resimde CPU ve RAM bilgileri var. Ram'im şuan 2 GB, artı 2 GB daha takmak istiyorum. Yalnız neye dikkat ederek alacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Bir sorum daha var şuan hala Windows 7 kullanıyorum ve sistemim çok ağır(yavaş) çalışıyor maalesef RAM taktıktan sonra Windows 8.1 kuracağım sizce nasıl bir sonuç alırım? Yani Win 7 göre daha stabil olur mu yoksa daha da mı ağırlaşır? Bunu sormamın nedeni anakartım biraz eski. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar şimdiden teşekkürler. İyi sosyaller.

Not: RAM tavsiye ederken Vatan, Bimeks, Gold gibi yerlerden alabileceğim tavsiyelerde bulunursanız sevinirim. Teşekkürler.
Anakart : Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

ram.png

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR 2 sisteme yatırım yapmak hiç mantıklı değil. Anakartınızın maksimum RAM miktar ve frekans desteğini(Yani modelini) öğrenmeden RAM önerisinde bulunamayız. Sisteminiz kısacası eskimiş, bence elinizdeki sistemi satın ve yeni bir bütçe belirleyip sıfırdan bir sistem toplayın.

DDR 2 sisteme yatırım yapmak hiç mantıklı değil. Anakartınızın maksimum RAM miktar ve frekans desteğini(Yani modelini) öğrenmeden RAM önerisinde bulunamayız. Sisteminiz kısacası eskimiş, bence elinizdeki sistemi satın ve yeni bir bütçe belirleyip sıfırdan bir sistem toplayın.
Çok doğru söylüyorsunuz. Yaklaşık 1 Ay önce bende DDR2 Sistemime yatırım yapmayı düşündüm. Ancak karşıma İşlemci Darboğazı gibi birçok sorun çıktı. Bu yüzden sisteminizi satın yada yeni bir sistem toplayın, hem Performastan taviz vermezsiniz hemde güncel olursunuz. (y)

Bu zaten benim ana sistemim değil arkadaşlar bunu babam yada normal internette takılmak vs. için kullanıyoruz. Ayrıca sadece RAM takacağım herhangi bir yatırım gibi bir şey yok.

Yukarıda anakart'ın linkini ekledim teşekkürler.

Maksimum 4 GB ve 800Mhz overclockla 1066Mhz ram destekleyen bir anakart var elinizde. Bu anakarta yatırım yapmak bence hala çok mantıksız ama almak isterseniz 2GB 800Mhz vatandan tek modül bir ram alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı