AMD Athlon II X2 240 ve GIGABYTE MA785G Kasayı Yenileme

Levonidas

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinizi iyi günler arkadaşlar. 2015 in başlarında halen kullandığım kasamı yenilemeyi düşünüyorum artık parçaları eskidi ve kullanmak zorlaşmaya başladı. Öncelikle kasam exper in eski bir kasasıdır. Şimdi benim amacım şuan piyasadaki oyunları ve 1-2 yıl içinde çıkıcak oyunları high de rahat bir şekilde oynamak istiyorum. Hesaplamalarıma göre yaklaşık olarak 2000 tl masraf çıkıyor. Bu meblağı azaltmak konusunda bana yardımcı olur musunuz ? Şimdi aşağıya 2000 lira çıkardığım ve şuan kullandığım parçaları yazıcam sizin işinizi de kolaylaştırayım.

Şimdiki sistemim:

• İşlemci: AMD Athlon II X2 240 2.80 GHz
  • Anakart: GIGABYTE MA785GMT-UD2H
  • RAM: Kingston 2GB DDR3 1333 MHz
  • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4300/4500 Series
  • Güç Kaynağı: Markasını tam hatırlamıyorum ama 350 Watt

Toplamak İstediğim Sistem:

• AnaKart: ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.)
  • Güç Kaynağı: COOLER MASTER RS-750 GX 80PLUS 750W GÜÇ KAYNAĞI
  • RAM: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL10 Siyah Tek Modül
  • İşlemci: AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 125W 32nm
  • Ekran Kartı: MSI R9 280 Gaming 3G GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2
  • Monitör: PHILIPS 23" 234E5QSB/01 LED IPS MONİTÖR

Evet düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman i5 veya i7 işlemci tercih edin. Ben 2009'da i7 960 işlemci almıştım. O zamanın parasıyla 570 TL vermiştim. 5 yıl kullandım. Rahat 5 yıl daha gider.
Yani geleceğe yönelik yatırım yapmak istiyorsanız, bütçeyi yüksek tutun. Yada bugün ucuz sistem alıp bir kaç sene sonra tekrar yenileyin seçim sizin.
Bu arada ekran kartları teknolojik değişimlere göre çabuk eskiyebiliyor. Mesela DirectX 12 desteği tam anlamıyla gelecekmi firmalar satışları etkilemesin diye destekleyeceğiz diyor.
Ama Nvidia tarafında DirectX 12 desteğini tam olarak alacak mimari Maxwell olacak diyorlar. Belli olmaz tabi.
Ben yaklaşık 8 senedir kullandığım emektar Radeon HD4850 ekran kartını GTX 960 ile yenilemeyi düşünüyorum.
250$ yani 600-700 TL civarında olacak ama tam bir fiyat performans kartı olacak. Vaktiniz varsa bekleyin derim.

Bu arada güç kaynağını çok yüksek tutmuşsunuz. Maxwell mimarili yeni nesil kartlar daha az güç tüketiyor. 600 Watt'lık bir ürün alıp 150TL tasarruf edip paranızı daha iyi, az güç tüketen bir ekran kartına yöneltebilirsiniz.

Son düzenleme:
O zaman i5 veya i7 işlemci tercih edin. Ben 2009'da i7 960 işlemci almıştım. O zamanın parasıyla 570 TL vermiştim. 5 yıl kullandım. Rahat 5 yıl daha gider.
Yani geleceğe yönelik yatırım yapmak istiyorsanız, bütçeyi yüksek tutun. Yada bugün ucuz sistem alıp bir kaç sene sonra tekrar yenileyin seçim sizin.
Bu arada ekran kartları teknolojik değişimlere göre çabuk eskiyebiliyor. Mesela DirectX 12 desteği tam anlamıyla gelecekmi firmalar satışları etkilemesin diye destekleyeceğiz diyor.
Ama Nvidia tarafında DirectX 12 desteğini tam olarak alacak mimari Maxwell olacak diyorlar. Belli olmaz tabi.
Ben yaklaşık 8 senedir kullandığım emektar Radeon HD4850 ekran kartını GTX 960 ile yenilemeyi düşünüyorum.
250$ yani 600-700 TL civarında olacak ama tam bir fiyat performans kartı olacak. Vaktiniz varsa bekleyin derim.

Bu arada güç kaynağını çok yüksek tutmuşsunuz. Maxwell mimarili yeni nesil kartlar daha az güç tüketiyor. 600 Watt'lık bir ürün alıp 150TL tasarruf edip paranızı daha iyi, az güç tüketen bir ekran kartına yöneltebilirsiniz.

İntel işlemcilerin performans açısından AMD'den iyi olduğunu biliyorum fakat fiyat farkı çok fazla bütçem fazla olmadığı için amd tercih ettim. Ayrıca maxwell mimarisinin düşük güç tüketimini biiyorum fakat ne kadar bekleyeceğiz benim artık şuanki bilgisayara tahammülüm kalmadı. 360p video izlerken bile kasıyor çok kötü bir durum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı