AMD Athlon X4 860K ve GTX 950 Darboğaz Sorunu

TaylanGrdesli

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim ve ekran kartım AMD Athlon x4 860k ve GTX 950 Battlefield 1'de darboğaz yapıyor, sorunu çözemedim. CPU hep %100 lakin GPU %30-%45 civarı dolaşıyor, diğer oyunlarda böyle değil sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
860K güçlü bir işlemci değil. BF1 gibi bir oyunda işlemciye aşırı yük bindirdiği için doğal olarak işlemci yetersiz kalıyor. Eğer işlemci üzerinde güzel bir soğutucu varsa O.C. yaparak bu sorunun önüne kısmen geçebilirsiniz.

Donanım Arşivi stok soğutucu ile 860k'ya overclock yapıyor 1450 lira sistem toplama videosunda sende yapabilirsin

Kardeşim bende intel i3 6098P işlemci kullanıyorum ancak ekran kartım gtx 750 ti. Oyunun ayarlarını ultra ve high ayar aralığında ayarlarsan yani ekran kartını olabildiğince zorlarsan işlemci ile ekran kartı arasında olan darboğaz bir miktar azalacaktır. İyi oyunlar.

Kardeşim bende intel i3 6098P işlemci kullanıyorum ancak ekran kartım gtx 750 ti. Oyunun ayarlarını ultra ve high ayar aralığında ayarlarsan yani ekran kartını olabildiğince zorlarsan işlemci ile ekran kartı arasında olan darboğaz bir miktar azalacaktır. İyi oyunlar.
Çok teşekkürler.

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.

Son olarak anakart ve işlemcimi değiştirsem işlemci olarak İntel Pentium G4560 seçsem sorun çözülürmü?

Çok teşekkürler.

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.

Son olarak anakart ve işlemcimi değiştirsem işlemci olarak İntel Pentium G4560 seçsem sorun çözülürmü?
Almışken daha iyi bir işlemci almanız daha mantıklı olur çünkü oyunların sistem gereksinimleri giderek artıyor ama G 4560'ta işinizi görür.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı