AMD B450 ve X470 Anakartlara Zen 3 desteği geleceğini duyurdu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar normalde gelmeyecekti ancak tepkiler uzerine AMD açıklama yaptı ve 4000 serisi işlemci desteği B450 ve X470 anakartlara gelebilir!

Kullanıcı tepkisi değil de MSI'dan gelen tepkiler üzerine böyle bir karar alınmış olabilir. MSI birçok anakartında 256 MB BIOS kullanmıştı.

Alırsa 256 MB BIOS kullanan anakartlar alır 4. nesil için BIOS güncellemesini. Yine de zor bir durum iş sadece BIOS güncellemsi ile bitmiyor.
Yine de uğraşırlarsa sınırlı sayıdaki anakarta destek gelebilir.

Dostum öyle deme. Forumda zaten i7 10700 CPU-Z testi konusu var @dogant açmıştı. 3700X'i hem tek hem çoklu çekirdekte geçiyor. Hem de daha ucuz çıkabilir.
Ona bakarsan 10900K'ın 230W güç emdiği ve stok ayarlarda 240mm sıvı soğutmayla 93 derecede çalıştığı testler de çıktı internete. İşlemci daha çıkmadan sonuçlara inanma. Ayrıca soket konusunda Intel AMD'den ders almalı. Soket değiştirmeden soket değiştiğine şahit oldum.

İntelin yakın tarihte çıkardığı ürünlere bakarsak her sene yeniledikleri işlemciler arasında minimum 2, genellikle 3 nesil geçmesi lazım ki alınabilir olsun. Aynı nM ile son yılları artık. 10.nesil ara geçiş için oyalama tadında. Kaldı kş işlemcilerde ciddi bir performans artışı yokken soket değişimi de oldukça ilginç :) Sanırım hayran kitlelerine güveniyorlar. 11.nesilde 10nM veya 7nM ile gelmezlerse kullanıcı huzuruna sanırım piyasadan silinirler :) Umarım kullanıcılar yararına olur tüm gelişmeler.

Dostum öyle deme. Forumda zaten i7 10700 CPU-Z testi konusu var @dogant açmıştı. 3700X'i hem tek hem çoklu çekirdekte geçiyor. Hem de daha ucuz çıkabilir.
İntel kendi sitesinde $323.00 - $335.00 arasında fiyat biçmiş.

İntel kendi sitesinde $323.00 - $335.00 arasında fiyat biçmiş.
F modeli 298 dolar.

Ona bakarsan 10900K'ın 230W güç emdiği ve stok ayarlarda 240mm sıvı soğutmayla 93 derecede çalıştığı testler de çıktı internete. İşlemci daha çıkmadan sonuçlara inanma. Ayrıca soket konusunda Intel AMD'den ders almalı. Soket değiştirmeden soket değiştiğine şahit oldum.
K olmayan modeli 140W çeker diye düşünüyorum. İ9 9900 stress testlerinde 140W çekiyor. İ7 10700F ona çok benzeyen bir işlemci.

K olmayan modeli 140W çeker diye düşünüyorum. İ9 9900 stress testlerinde 140W çekiyor. İ7 10700F ona çok benzeyen bir işlemci.
Muhtemelen öyle olur. Intel yine lehim yerine macun mu kullanacak merak ediyorum gerçi. Güç tüketiminden çok sıcaklığı önemli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı