Çözüm AMD boşta maksimum VRAM saat hızı kullanımı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam benim bu konuda yazdığım çözümü denediniz mi?
Böyle kullanmak çok saçma bana göre.
Hocam çok kurcalamak istemiyorum 1 seneye yakındır kullanıyorum zaten bir sorun çıkmadı e bundan sonrada çıkmaz diye düşünüyorum. Sonuçta monitorün yenileme hızıyla ilgili olduğu için vram saat hızının sürekli 1900 civarında gezmesi bir sorun değil gibi geliyor bana ama yinede konuyla ilgili daha derin bilgisi olan bir arkadaş yanıtlarsa daha iyi olur.

Gereksiz güç tüketiyor ve ısı yayıyor. Direkt olarak bozulacağı anlamına gelmez tabi bu ama niye boşa çalışsın.
Geçenlerde bende de nedense eski haline döndü Max hızda çalışmaya başladı. 2 dk da cru ile düzelttim sorunsuz çalışıyor yine.

Hocam baktımda, yinede yenileme hızını düşürmüşsünüz. FreeSync açtığım zaman VRAM saat hızı 0 lara geliyor bendede sadece FreeSync açık kullanmayı sevmiyorum.

Çift monitör yapınca yüksek değerlere sabitleniyor(?) boşta 33 derece olan kart 50 dereceye kadar çıkıyor. Bezdirdi beni. İkinci monitör takmak istemiyorum artık.

50 derece olmasında ne sorun var onu anlamadım? Kendisine zarar vermeyecek şekilde 100+ derecede çalışabilecek kapasitede tasarlanmış kartta 50 dereceyi niye dert ediyorsunuz ki?
Bakın fan ayarlarım. Ben 55 dereceye kadar fan çalıştırmıyorum bile.
Laptopta 50 derece görmek için bilgisayarın altına buz falan koymanız lazım siz koskocaman metal plaka bir ekran kartının 50 derece olmasından yakınıyorsunuz. Garip cidden.
Valorantı 4k tüm ayarlar maxta sabit 200fps oynuyorum mesela. Genelde ekran kartını çalıştırmıyor bile.
Fanlar dönmezken 4k ultra 200fps valorant oynuyorum mesela. Açsam 5-10 derece serin çalışacak ama ne gerek varki.

Hocam baktımda, yinede yenileme hızını düşürmüşsünüz. FreeSync açtığım zaman VRAM saat hızı 0 lara geliyor bendede sadece FreeSync açık kullanmayı sevmiyorum.
144Hz de sorunsuz kullanıyorum ben. Aynı şekilde bende de freesync açınca düşüyordu ama rahatsız ediyor beni de.

Nasıl yaptınız? Bir monitörüm 144Hz birisi 60Hz.

Hocam ekran kartım rx6600 vram clk 1750 sabit de çalışıyor çözemedim napmam lazım acil cevap verirmisiniz ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…