Çözüm AMD boşta maksimum VRAM saat hızı kullanımı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ben de bir denedim. Ekran gidiyor hocam. Bu kesin bir çözüm değil.

Kimisinde komple gidiyor kimisinde gitmiyor. Bu monitörden monitöre değişiyor, tutarsa ne ala yoksa monitörün yenileme hızını düşürmekten başka seçenek yok gibi.

Nvidia kartlarda da olmuyorsa bu saat hızı sorun amd yazılında da olabilir.

NVIDIA'da eskiden oluyordu bir şekilde çözdüler AMD beceremedi hala. Aslında bu olay solucan deliği gibi gidiyor da gidiyor. Ben bu konuyu açtığımda 5500 XT kullanıyordum düşün artık bekle ki AMD bir çözüm getirsin. Bakkal gibi şirket yönetiyorlar.

Monitörü 120hz yaptığımda ekran kartı Vram saat hızı düşüyor. Ancak 144hz ve üstüne aldığımda 2000 Mhz yine.

Monitörü 120hz yaptığımda ekran kartı Vram saat hızı düşüyor. Ancak 144hz ve üstüne aldığımda 2000 Mhz yine.
Ekran kartı sürücümü 23.2.1 olarak değiştirdim. Şu anda 144 hz tazeleme hızında Vram 16Mhz. Sorun bariz yazılım kaynaklı.

Son düzenleme:
Hocam bende de vram saat hızı kullanımı çok yüksek ve sanırım bundan dolayı boşta fanlarım 1200 rpm çalışıyor
Ne yapmam lazım dedikleriniz çalışmıyor denedim
Monitör değişsem olur mu ?

Evet hocam sorun cidden yazılım
120 hz çekince düzeliyor
Ama ben o zaman neden 165 hz e para verdim düzeltmenin bir yolu yok mu hocam

Hocam şu anki kartım için çözümü yok mu?

120Hz kullanıyorsun işte, ben de 6600 XT'yi 2 sene boyunca 144Hz monitörde 120Hz kullandım. Bu olayı bir şeyleri yamultmadan kalıcı olarak çözemiyorsun, çok şanslı olacaksın da bir sürücü o monitörle uyumlu olacak. Bunun bile garantisi yok çünkü 2 ay sonra çıkan sürücü yine eski haline getirebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı