Çözüldü AMD chipset driverı nereden indirilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul/Ataşehir
Merhaba, AM4 sisteme format attıktan sonra Windows Update kısmına gelip orada yapılması gereken her güncelleme bittikten sonra sistemi yeniden başlatıp, varsa tekrar Update kısmından güncelleme varsa yapıp aynı şekilde sistemi yeniden başlatıp Windows ekranına geldiğimizde öncelikle ekran kartı sürücüsünü, sonra chipset sürücüsünü indirmek gerekiyor.

Peki chipset sürücüsünü AMD sitesinde yer alan anakart yonga setine ait chipset drivers bölümünden mi, yoksa anakart üreticisinin sitesinde yer alan aynı şekilde AM4 chipset drivers bölümünden mi indirmeliyiz?

Bunlarla beraber anakart üreticisinin vermiş olduğu ses ve internet sürücülerini de indirmeye gerek var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakart üreticileri AMD'den daha güncel bir sürücü sunamaz. Tarih daha yeni olsa bile sürücü eski ya da aynıdır. Bu rehberi kullanabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İmzadan göreceğin üzere ben Asus anakart kullanıyorum.

Asus sitesinden indirdiğim güncelleme ile sorun yaşadığımı fark ettim geçenlerde. Konusunu dahi açmıştım.

AMD sitesi üzerinden indirdiğim zaman hiçbir sorun yaşamadım.

Sana tavsiyem sende benim gibi oradan indir.

İmzadan göreceğin üzere ben ASUS anakart kullanıyorum.

ASUS sitesinden indirdiğim güncelleme ile sorun yaşadığımı fark ettim geçenlerde. Konusunu dahi açmıştım.

AMD sitesi üzerinden indirdiğim zaman hiçbir sorun yaşamadım.

Sana tavsiyem sende benim gibi oradan indir.

AMD sitesinde yeni chipset çıkmış. Ben daha önce indirmiştim. Onun üstüne kurmak bir sıkıntıya yol açar mı?

Ben, Radeon'un sitesindekini de indirip yüklüyorum.

Radeon derken hocam, AMD sitesinden mi?

Anakart üreticileri AMD'den daha güncel bir sürücü sunamaz. Tarih daha yeni olsa bile sürücü eski ya da aynıdır. Bu rehberi kullanabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
@Ahmet İnanoğlu Hocam, Recep abi demek istediğimi videolu anlatmış.

Recep hocam, ben daha önce AMD sitesinden indirdiğim chipset driverın üstüne yine daha güncel olan AMD sitesindeki chipset driverı indirebilir miyim? Herhangi bir sorun olur mu?

Kendi sitesinden indirilmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı