AMD CPU ve AMD GPU ayarları nasıl yapılmalı?

Genellikle 240R'a kronik sorunlu diyorlar 280r için böyle bir şey okumadım ama 42.00'e getirdigimde 90'nın altına düşmüyor bir de cok grafikli bir oyun değil CS:GO'da 38, 00'a getirdigimde şu anda 80-85 arası gidip geliyor.
Garip. Peki soğutucu montajında bir sıkıntı olmuş olabilir mi?

Yani normal kasanın üstüne montaj yaptım gösterildiği gibi uzun süredir kullanıyorum zaten yeni değil.
İlk yaptığınızda da mı bu şekilde yüksekti yoksa sonradan mı oldu? Macun değişim zamanı gelmiş olabilir. Eğer montaj doğruysa ya soğutucuda sıkıntı olmuştur ya da macunda.

Evet, muhtemelen dediğim gibi PBO/CPB kapalı. Ya da başka bir kısıtlama var. Sizin için sorun değilse kalsın ama dediğim yerlere bakın.

2.2 GHz'de çalışıyor ve 14 watt çekmiş, işlemci isteyen oyunlarda da bir deneyin isterseniz.
işlemci isteyen hangi oyun var hocam? sistemi zorlayacak iki oyunu kurdum. rdr2 ve cyberpunk. :d

cyberpunk'ı saatlerce oynadım, onda da pek sıkıntı görmedim değerlerde. dediğim gibi sadece gpu junc temp 90'larda geziyor. o da normalmiş. anakartımın vrm değeri yüksek, o bir avantaj sağlar mı bilmiyorum. (gigabyte aorus elite v2)

CPB açık mı bilmiyorum bakayım. CPB konusu açılmış, birisi önermemiş. çok ısı değerini arttırıp stabil çalışmıyor yazmış:

CPB nedir?

Benim anakartta PBO auto'da görünüyor bu arada.

@Karşıt Madde

hocam x işlemciler daha farklı. bilgili kişiler sizi yönlendirebilir. sizin işlemcinin elektrik tüketimi fazla mesela, dolayısıyla daha çok ısınır. sıvı soğutucularla ilgili bilgim yok. x olduğu için bir kule tipi fanlı soğutucu alabilirsiniz ileride belki. ben stok fanla kullanıyorum şimdilik. bir problem yaşamadım 5600 ile. @carlosgardel00

işlemci isteyen hangi oyun var hocam? sistemi zorlayacak iki oyunu kurdum. rdr2 ve cyberpunk. :d

cyberpunk'ı saatlerce oynadım, onda da pek sıkıntı görmedim değerlerde. dediğim gibi sadece gpu junc temp 90'larda geziyor. o da normalmiş. anakartımın vrm değeri yüksek, o bir avantaj sağlar mı bilmiyorum. (gigabyte aorus elite v2)

CPB açık mı bilmiyorum bakayım. CPB konusu açılmış, birisi önermemiş. çok ısı değerini arttırıp stabil çalışmıyor yazmış:

CPB nedir?

@Karşıt Madde

hocam x işlemciler daha farklı. bilgili kişiler sizi yönlendirebilir. sizin işlemcinin elektrik tüketimi fazla mesela, dolayısıyla daha çok ısınır. sıvı soğutucularla ilgili bilgim yok. x olduğu için bir kule tipi fanlı soğutucu alabilirsiniz ileride belki. ben stok fanla kullanıyorum şimdilik. bir problem yaşamadım 5600 ile. @carlosgardel00
Core Boost Perforamnce diğer adı Turbo Boost. Bu ayarı kapatınca işlemci en yüksek temel işlemci frekansı çalışır hep. Boşta bile.

CPB nedir?

@Karşıt Madde

Battlefield serisini deneyebilirsin. Ben BF5'te 91 dereceyi gördüm. 😀 İşlemci ile ekran kartı neredeyse denk çalışıyor o oyunda.

Battlefield serisini deneyebilirsin. Ben BF5'te 91 dereceyi gördüm. 😀 İşlemci ile ekran kartı neredeyse denk çalışıyor o oyunda.
battlefield'ı şuan kurmayı düşünmüyorum ama dün cyberpunk'da tekrar değerler göz attım.

neredeyse ultra ayarlar, bazı gölge ayarları düşükte.

fanlar sessiz modda oynadım dün. cpu util. arada yüzde 80'leri gördü. ısı değerleri yine de 80-90'ı görmüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_1019.jpg
    IMG_1019.jpg
    143,1 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı