AMD düşük fiyatlarla kaliteli performans sunuyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Ben yüksek kalitede bir oyun PC'si toparlama planı içerisindeyim. Fakat aklıma takılan 1-2 şey var. Öncelikle işlemciden başlayalım, genelde yazılarınızda hep AMD'nin düşük fiyatlarla kaliteli performans verdiğini söylediğinizi biliyorum ama şuan benim için para önemli değil. Yani Intel mi yoksa AMD mi almalıyım? Sonra ekran kartı için yine aynı şekilde AMD HD 6990'ı mı tercih etmeliyim yoksa nVIDIA GTX 590'ı mı? Sence ne yapmalıyım, beklemeli miyim yoksa şuan piyasada olan en iyi ürünleri toparlamaya başlayayım mı?

Şu anda hem performans hem de fiyat/performans konusunda Intel daha iyi bir tablo çiziyor. Bulldozer serisi maalesef beklenen performansı veremedi, üstüne üstlük beklenen fiyata da inmedi. Bu durumda tercihimiz Intel’den yana oluyor. Ekran kartı olarak çift GPU’lu modelleri pek tavsiye etmiyorum. Şu anda en iyi tercih HD 7970 olacaktır ki kendisi dünyanın tek GPU’lu en hızlı ekran kartı. Beklemeye gerek yok. En yakın çıkacak işlemci Ivy Bridge, ki onun çıkmasına da üç ay var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı