AMD Ryzen 1500X ve AMD RX580 Düşük Performans

Öncelikle PUBG 16GB altı bellekler için sıkıntılı bir oyun, sonrasında oyun ayarlarının hiçbirini çok düşük yapmamalısınız, bunun yerine düşük kullanın, görüş uzaklığını da orta seviyeye ayarlayın. AMD Radeon settings, oyun kısmındaki global ayarları sıfırlayın, chill vb. bir ayar etkinleştirmiş olabilirsiniz.
Buradan, işletim sisteminizle uyumlu chipset sürücülerini güncelleyin, ardından güç seçeneklerinden Ryzen Balanced seçiniz. Ancak başında da dediğim gibi sistem belleğinizi 16 GB yükseltmeniz gerekecektir.

Ram konusunu biliyorum haklısınız, oyun ayarlarını hemen hemen gördüğüm bir çok kişi o ayarları kullandığı ve tavsiye ettiği için o şekilde kullanıyordum ama bir çok ayarı denedim sonuç gene hüsrandı malesef. Chipset sürücülerim en güncel şekilde
güç planında ise bu yazmakta. Sanırım sizde RX580 kullanıcısısınız acaba AMD Radeon settings-Global Ayarlar kısmının ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz benimle bir mahsuru yoksa.

Ekran Alıntısı.PNG

Sorun %90 RAM den kaynaklı bende de ayn şekilde oluyordu.
Aynı RAM ler var. Cuma kampanyasında 400 TL ye 8 daha aldım ve ne kasılma ne takılma sorunu var.
Tabi yer yer oyun içinde yine oluyor ama durum artık serverla alakalı. Hatta şuanda yayın bile açıyorum :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Emin değilim gpu taraflı sorun gibi de duruyor çünkü sabit bir kullanım alamıyorum devamlı dalganma var %0 olduğu oluyor. Ama evet pubg için 8 gb ram yeterli olmadığını biliyorum.

Ayarlardan görüntü modunu değiştirmeyi denediniz mi?

Bir çok kez denedim değişen bir şey olmadı.

Masaüstünde sağ tıklayıp, Radeon Settings seçiyoruz, Ardından Oyun Sekmesine tıklıyoruz, sonrasında sol üstte Global Ayarlar var ona tıklıyoruz, pencerenin sağ tarafında ayarların üzerinde Sıfırla kısmından ayarları sıfırlıyoruz.

Masaüstünde sağ tıklayıp, Radeon Settings seçiyoruz, Ardından Oyun Sekmesine tıklıyoruz, sonrasında sol üstte Global Ayarlar var ona tıklıyoruz, pencerenin sağ tarafında ayarların üzerinde Sıfırla kısmından ayarları sıfırlıyoruz.

Onu biliyorum benim demek istediğim orada bir kaç ince ayar var Doku Filtresi Kalitesi vs. gibi onların sizde hangi ayarda seçili olduğunu görmek istemiştim sadece.

Şuanda işyerindeyim sadece doku filtreleme modunu PUBG için performans şeklinde kullanıyorum. Benim düşüncem sizin FPS sınırlaması veya Radeon Chill ayarını açtığınızı varsayarak söyledim ve bu yüzden global ayarları sıfırlarsanız bu ayarlarda varsa bir hata onun düzelmesi içindi.

Msi afterburner değerleri alakasız ve yanlış gösteriyordu bazen emin olamadım ryzen master görüntüsünü de ekledim.
Yanılıyorsunuz, Afterburner doğru gösteriyor. Doğru olduğunu Steam'in FPS sayacından da anlayabilirsiniz.

Attığınız videolarda herhangi bir sorun göremedim. Optimizasyon özürlüsü olmayan, işlemciyi ve ekran kartını verimli bir şekilde kullanan başka bir oyunda değerlere baktınız mı? Battlefield gibi mesela?

Şuanda işyerindeyim sadece doku filtreleme modunu PUBG için performans şeklinde kullanıyorum. Benim düşüncem sizin FPS sınırlaması veya Radeon Chill ayarını açtığınızı varsayarak söyledim ve bu yüzden global ayarları sıfırlarsanız bu ayarlarda varsa bir hata onun düzelmesi içindi.

Anladım ben sizi. Tamamiyle varsayılan ayarlarda kullanıyorum hiç bir şeye dokunmadım siz söyleyince tekrar sıfırladım varsayılana değişen bir şey olmadı.

Yanılıyorsunuz, Afterburner doğru gösteriyor. Doğru olduğunu Steam'in FPS sayacından da anlayabilirsiniz.

Attığınız videolarda herhangi bir sorun göremedim. Optimizasyon özürlüsü olmayan, işlemciyi ve ekran kartını verimli bir şekilde kullanan başka bir oyunda değerlere baktınız mı? Battlefield gibi mesela?

Amd sistemlerde bazen sapıttığına bir çok kez şahit olmuştum msi afterburnerin ondan yola çıkarak öyle söyledim. Emin olmak istedim sadece orada.

CSGO da herhangi bir sorun yaşamıyorum kasma belirtisi gibi ama gpu dalgalanmaları yine her zaman ki gibi onda da olmakta. Onun dışında Gta 5-Ark Survival Evolved-Euro Truck Simulator gibi oyunlarda da aynı sorunu yaşadım. Battlefield oyununa sahip değilim deneme şansım olmadı o sebepden. Pubgnin optimizasyonundandır diye çok umursamamıştım bu güne kadar ama aynı gpuya sahip tanıdıklarımın böyle bir olayla karşılaşmaması ve gpu nun %0 lara kadar düşmesi beni hareke geçirdi.

Kankam tam ekranda denedin mi hiç mutlaka denemişsindirde bütün ayarlardamı bu şekilde? Eskiden benimde ram 8 GB'dı. Etrafa baktığımda aynı seninki gibi drop yiyordum. Fakat 8 GB ram olmasına rağmen bu kadar düşmüyordu ekran kartı kullanımım. 16 GB yükselttim şimdide arada takılma oluyor ama şuan çok daha akıcı. Ve ryzen'lerde ram frekansı çok ama çok önemli. Zaten rekabetçi oyunlarda işlemci ram hızı ekran kartından daha çok önem arz ediyor. Ultra ayarlara çekerek sonucu paylaşabilir misiniz? Pubg optimizasyonu kötü olabilir ama bu kadar kötü değil. Sisteminizle en az 90 100 fps arası oynamanız gerek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı