AMD ekran kartı alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyun için alınır, özellikle 6750 XT bedava sayılır. FSR 2.0'ı takip etmişsindir veya inceleyebilirsin, şu anda NVIDIA kanadında bu paraları ödeyeceğin daha iyi RT performansı ile CUDA çekirdeklerine ihtiyaç duyan 3D render programları.

Ben 6600 XT'yi alalı 9 ay oldu tüm sürücüleriyle kullandım mimari de güzel yazılımlar da. İhtiyacına göre tercih yapmalısın. Ben oyun oynar geçerim, param da cebimde kalsın dersen 6000 serisi bulunmaz nimet. Kalanlar için el mahkum NVIDIA'ya o paralar ödenecek.
FSR 2.0'ı takip ediyorum ve inceledim hocam. Aralarındaki fark neredeyse kalmadı gibi bir şey. Bunun hakkında konu da açmıştım.

Sürücü, mimari ve yazılım konusunda da sıkıntı yaşamamışsınız, güzel. Oyun odaklı kullanacağım için de AMD daha ağır basıyor. Teşekkür ederim yanıtınız için de hocam. Sağ olun.

Yaklaşık 8 aydır 6800 XT kullanıyorum. Genelde WHQL yani onaylı sürücüler ile kullandım fakat arada optional sürücüleri kullandığım da oldu. Bugüne kadar Wattman hatasını sadece Forza Horizon 5 ilk çıktığında yaşadım. Onda da karttan değil oyundan olduğunu düşünüyorum. Zaten çok sorunlu bir çıkış yaptı ve ben de tam o zaman oynadım bir ay civarı. Oyun çöküp Wattman hatası çıkıyordu. Başka hiçbir oyunda veya herhangi bir kullanım senaryosunda sorun yaşamadım. FH5'i de uzun bir aradan sonra yeniden indiriyorum bakalım. Sorun devam ederse buraya yazarım.

6750XT'nin fiyatı şu an çok iyi duruyor. Ray tracing ile işim yok demişsiniz bence en mantıklı seçim bu olur.
Forza Horizon 5'deki sorun hakkında gelişmelerinizi bekliyorum hocam. Çünkü ben de Forza Horizon 4 oynamayı düşünüyorum. Hem 5'i hem 4'ü oynayacak kişiler için de iyi olmuş olur aktaracağınız gelişmeler.

12 GB RTX 3080 ve RTX 3060 düşünmüyorsan arada kalan 8 GB kartları almanı önermem. AMD alınabilir veya RTX 4000 serisini bekleyebilirsin. Onlarda 16 ve 12 GB VRAM olacağı söyleniyor.
RTX 4000 serisini de bir yandan bekliyorum hocam. Alacağım zaman ve bütçem tam şekillenmediği için şu an araştırıp bilgi topluyorum. Yanıtınız için de teşekkür ederim. Sağ olun.

Ya hocam ben de yakın zamanda RTX 3070'e geçeceğim fakat RT teknolojisinde çok geride kalmış gibi geliyor bana 6000 serisi. Hikayeli oyunlar oynayacağım ve RT'mi ultra ayarlara çekip DLSS'imi açıp rahat rahat oynamak istiyorum. Ama gözüm AMD'ye de kayıyor bir türlü karar veremedim gitti.
Hocam size tavsiyem RT ve Ultra takıntınız olmasın. RT olarak haklısınız, AMD çok geride fakat bence bu bir eksi değil. RT her ne kadar çok güzel gözükse de gerekli olmayan bir teknoloji bana göre. Oyunların kendi sunmuş olduğu ışıklandırmalar bana yetiyor. DLSS desek FSR 2.0 onu yakaladı zaten. Kafa kafaya gidiyorlar artık.
Ultra grafik konusunda da bu videoya bakın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 3060 öneriyorsam fiyatı ucuz diye öneriyorum. 3060 ve 3070 aynı fiyatta olup da 3060 önermiyorum ki. Alabilen 3060 Ti alsın ama 3060 Ti, 3070, 3070 Ti, bunların arasında zaten 5 FPS fark var. Gereksiz görüyorum.

3060 Ti ile 3070 arasında ki fark 5 FPS değil maalesef. 3070 %10 ile %15 daha güçlü. Ama 3070 ile 3070 Ti arası fark dediğiniz gibi 5 FPS civarı ve 3070 Ti fazla güç çekiyor. 3070 Ti gereksiz bir kart olmuş. Lakin 3060 Ti ile 3070 arasında ki fark azınsanmayacak derecede.

Son düzenleme:
3060 Ti ile 3070 arasında ki fark 5 FPS değil maalesef. 3070 %10 ile %15 daha güçlü. Ama 3070 ile 3070 Ti arası fark dediğiniz gibi 5 FPS civarı ve 3070 Ti fazla güç çekiyor. 3070 Ti gereksiz bir kart olmuş. Lakin 3060 Ti ile 3070 arasında ki fark azınsanmayacak derecede.
Görüldüğü gibi 4 FPS fark var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Görüldüğü gibi 4 FPS fark var.

4K da yapılmış o videoda ki test. 3060 Ti ve 3070 4K kartı değildir o yüzden aralarında ki farka 4K da bakılmaz. 2K da farklarının videosu. Gerçi RTX 3060 Ti 2K da ucu ucuna ileride anca kurtarır. Yakında 1080p kartı olur.
Assassin's Creed Valhalla FPS farkı 7
Control FPS farkı 10
Cyberpunk FPS farkı 6
Hitman FPS farkı 11
Forza Horizon FPS farkı 15
Horizon Zero Dawn FPS farkı 11
RDR 2 FPS farkı 10

FSR 2.0'ı takip ediyorum ve inceledim hocam. Aralarındaki fark neredeyse kalmadı gibi bir şey. Bunun hakkında konu da açmıştım.

Sürücü, mimari ve yazılım konusunda da sıkıntı yaşamamışsınız, güzel. Oyun odaklı kullanacağım için de AMD daha ağır basıyor. Teşekkür ederim yanıtınız için de hocam. Sağ olun.

Forza Horizon 5'deki sorun hakkında gelişmelerinizi bekliyorum hocam. Çünkü ben de Forza Horizon 4 oynamayı düşünüyorum. Hem 5'i hem 4'ü oynayacak kişiler için de iyi olmuş olur aktaracağınız gelişmeler.

RTX 4000 serisini de bir yandan bekliyorum hocam. Alacağım zaman ve bütçem tam şekillenmediği için şu an araştırıp bilgi topluyorum. Yanıtınız için de teşekkür ederim. Sağ olun.

Hocam size tavsiyem RT ve Ultra takıntınız olmasın. RT olarak haklısınız, AMD çok geride fakat bence bu bir eksi değil. RT her ne kadar çok güzel gözükse de gerekli olmayan bir teknoloji bana göre. Oyunların kendi sunmuş olduğu ışıklandırmalar bana yetiyor. DLSS desek FSR 2.0 onu yakaladı zaten. Kafa kafaya gidiyorlar artık.
Ultra grafik konusunda da bu videoya bakın.
Hocam ultra ayar takıntım yok hatta custom ayarlar gözüme hep daha güzel gözükmüştür fakat almışken RT'den de yararlanmak isterim açıkçası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı