AMD ekran kartı alınır mı?

Sizce şunu mu almalıyım yoksa Amd mi?
Bu ekran kartınında fiyatı bana göre biraz fazla. 11.500TL ye ekran kartı ne önerirsiniz?

Gigabyte GeForce RTX 4060 Gaming 8G OC GV-N4060GAMing OC-8gd GDDR6 128bit DX12 dls 3 Gaming (oyuncu) ekran kartı.

Fiyatı:12.946
Dostum bana sorarsan ben AMD öneremem çünkü sıkıntı yaşama ihtimalin kim ne derse dersin gözle görülür derecede daha çok dolayısıyla sıfır istiyorsan 4060 gayet iyi bir tercih.

RX 6700XT öneririm. Amaç sadece oyunsa 6700XT daha iyi olur. Nvidia takıntınız var ise de RTX 4060 altı Nvidia kart almayın.
Dostum bana sorarsan ben AMD öneremem çünkü sıkıntı yaşama ihtimalin kim ne derse dersin gözle görülür derecede daha çok dolayısıyla sıfır istiyorsan 4060 gayet iyi bir tercih.
Alabileceğim 4060 bu sizce bunu mu alayım? Belleği yetersiz gelir diye düşünüyorum?

Alınır. Aylardır kullanıyorum. RX 580 8GB kullandığım da oldu 2 yıl kadar. Bir sorunu yok. NVIDIA genel olarak daha güvenilir bir marka. Ama kullandığım hiçbir AMD üründen de pişmanlık yaşamadım.

Giriş seviyede alınır, orta ve üst segmentte alınmaz. 3060 3060 Ti ve 3070 alacağınıza AMD almak daha mantıklı ama gidip 4060 TI-4070 Ti alabilecekken AMD muadilini almak bence hala çok büyük bir risk. Ha diyorsanız ben daha az performans alayım ama tarafım belli olsun o zaman alınabilir.

Bu yorumdan fazlasına gerek yok bence, en açıklayıcı yorum.

RX 6950 XT kullanıyorum sadece Microsoft Flight Smilatör de sorun yaşadım onu da dirver sürümünü değiştirerek çözdüm. Evet alınır.

Geri
Yukarı