Çözüldü AMD ekran kartı çalışınca bilgisayar donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustafa31232

Kilopat
Daha fazla  
Aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım ekran kartımı (Intel üzerinden çalışıyor) sorun olmadan çalıştırıyor lakin devre dışından çıkartıyorum ve bilgisayar bir anda donuyor bunun sebebi nedir?

Açıkçası olay şu şekilde oldu AMD v21.5.2 sürücüsünü kuruyordum hata aldım ve bilgisayar kapanıp açıldı. Sonrasında tekrar kurmayı denerken yine hata aldım ve DDU ile driveri sildim. Tekrar önceki sürücüyü yani 21.3.1 kurdum. Lakin bu sefer de bilgisayar açılırken donuyor. Sonrasında devre dışı bıraktım ve bilgisayarda sorun olmadan kullanıyorum ama ekran kartını devreye alınca anında donuyor :(

Yardım edin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çalışmıyor derken? Windows sürücüsü bir arayüz sunmuyor.

Windows 20.11.? diye bir sürücü yüklemişti ve ne gariptir çalışıyordu ama sürücüyü açamıyordum. Windows üzerinde sağ tıklayınca AMD yazısı gelmiyordu yani. Ben de bir deneyim dedim 21.3.1 (güncellemeden önceki sürücü) onu tekrar kurdum ve bu sefer sorunsuz kuruldu. Yani çalışıyor şu anda.
Tamamdır. Ancak aygıt yöneticisinden kurmadan önce DDU ile silmeyi unutmayın :)
resim_2021-06-28_171439.png

sürücü güncellemesi de yapamıyorum :/ çok garip şeyler oluyor bilgisayarda
şimdi dediğini yapacağım ddu ile sileyim.

O sorunda bir bilgim yok. Konu açarak sorabilirsiniz.
Ya valla çok garip şeyler oluyor bilgisayarda şimdi şu ekran kartını deniyorum
resim_2021-06-28_172658.png

şimdi yükledi bilgisayarımı kapatıp açayım
Ya valla çok garip şeyler oluyor bilgisayarda şimdi şu ekran kartını deniyorum
resim_2021-06-28_172658.png

şimdi yükledi bilgisayarımı kapatıp açayım
Bilgisayarı kapatırken "kapatılıyor" yazısında dondu kapanmıyor 🥲.
Hala kapanmadı bilgisayar :(
O sorunda bir bilgim yok. Konu açarak sorabilirsiniz.
Garip şekilde çözüldü gibi şimdi forza horizon 4 giriyorum bir deneyim

Son düzenleme:
Ya vallahi çok garip şeyler oluyor bilgisayarda şimdi şu ekran kartını deniyorum.
Eki Görüntüle 1087162
Şimdi yükledi bilgisayarımı kapatıp açayım.

Bilgisayarı kapatırken "kapatılıyor" yazısında dondu kapanmıyor 🥲.
Hala kapanmadı bilgisayar :(

Garip şekilde çözüldü gibi şimdi Forza Horizon 4 giriyorum bir deneyim.

Tamamdır. Oyunda da deneyin.

Çalışmıyor derken? Windows sürücüsü bir arayüz sunmuyor.

Windows 20.11.? diye bir sürücü yüklemişti ve ne gariptir çalışıyordu ama sürücüyü açamıyordum. Windows üzerinde sağ tıklayınca AMD yazısı gelmiyordu yani. Ben de bir deneyim dedim 21.3.1 (güncellemeden önceki sürücü) onu tekrar kurdum ve bu sefer sorunsuz kuruldu. Yani çalışıyor şu anda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 20.11.? Diye bir sürücü yüklemişti ve ne gariptir çalışıyordu ama sürücüyü açamıyordum. Windows üzerinde sağ tıklayınca AMD yazısı gelmiyordu yani. Bende bir deneyim dedim 21.3.1 (güncellemeden önceki sürücü) onu tekrar kurdum ve bu sefer sorunsuz kuruldu. Yani çalışıyor şu anda.

Dediğim gibi Windows kurduğunda böyle bir arayüz sunmuyor. Siz elle güncellemişsiniz. O yüzden Radeon Software kullanabiliyorsunuz. Sorunun çözülmesine sevindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı