AMD ekran kartı devreye girmeme sorunu

kaplancik4

Hectopat
Daha fazla  
Laptobuma format attım Windows 10 kurdum. Sonrasında bütün driverları kurduktan sonra Planetside 2 isimli oyunu harici ekran kartım olan AMD Radeon HD 8750m ile değilde onboard ekran kartım olan intel HD 4600 ile açıyor. Abi crimson yazılımını kurdum olmadı, Driver kaldır tekrar yükle olmadı, pili çıkartıp prizde oynayayım dedim olmadı, gelişmiş ayarlardan yüksek ayara aldım olmadı, yüksek performansa aldım dengeliye aldım olmadı, Bir daha sıfırdan bütün harddisk'i silerek format attım gene olmadı. Oyunun görüntü ayarlarını en düşüğe aldım olmadı. Gpu-Z'den baktığımda oyunu oynarken harici ekran kartı sanki bana gıcıklık yapıyormuşcasına kendini kapatıyor(çekirdek saati ve bellek saati sıfır anlamında). Formattan önce paşa paşa 60 FPS'de oynuyordum ne güzel. Şimdi 20 FPS'lerdeyim. Anlayan biri varsa CMD kodları vs. lütfen yardımcı olsun delirmek üzereyim. (Diğer oyunları harici ile çalıştırıyor ama bu oyuna karşı garezi var sanırım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı