AMD Ekran Kartı Sorunu

MertT1029

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD A9 9420 - RADEON 520 - 4 GB RAM - 1 TB HDD
Öncelikle merhaba;

Sistemimde bir AMD Radeon R5 graphics (dahili) ekran kartı, bir de AMD Radeon M330 (aslında AMD Radeon 520 ama Auto Detect ile driver kurunca M330 a dönüştü ve ikisi de aynıymış ben de ellemedim.) Ekran kartım var. Stick Fight oyununa girdiğimde oyun açılmıyor, crash veriyor ve sanki GPU VRAM test programındaymış gibi parazitler çıkıp masaüstüne dönüyor. Sağ tık yaptığımda Radeon Ayarları görünmüyor. Arama kısmından bulup çalıştırdığım zaman ise:

Ekran Kartları

(bilgi işareti) AMD grafik sürücüsü kurulmadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor. Lütfen AMD donanımınız için uygun AMD sürücüsünü kurun.

iletisi karşıma çıkıyor. Ve şimdi Radeon Ayarları altta açık ve kapanmıyor. Görev yöneticisinden kapatmaya tırstım mavi ekran verir diye. :D

Aygıt yöneticisinden baktığım zaman M330 da bir şey yok ama R5 graphics de ünlem işareti var ve açıklamasında: "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" diyor.

Yardımcı olur musunuz? :D Şimdiden teşekkürler.

Sürücü sürümü 20.7.1 bu arada. 20.5.1 de böyle bir sorun yoktu.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    30,4 KB · Görüntüleme: 86
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    7 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp sitesinden yükleyin. Auto Detect gibi sürücü yazılımlarını kullanmayın.
AMD'nin auto-detect'i de mi yani? Sürücüyle ilgili bir sıkıntı yok yeniden başlatınca sorun gidiyor (bir kez daha olmuştu) ama şimdi düzelir mi emin değilim yeniden başlatmadım daha. Oyuna girince sürücü çöküyor sadece. (Nasıl mavi ekran vermiyor bilmiyorum.) (20.5.1 de böyle bir sorun olmuyordu.)
Aynı zamanda sürücü ve oyun çökerken Desktop Window Manager de çöküyormuş. Gördünüz mü bilmiyorum.

AMD'nin auto-detect'i de mi yani? Sürücüyle ilgili bir sıkıntı yok yeniden başlatınca sorun gidiyor (bir kez daha olmuştu) ama şimdi düzelir mi emin değilim yeniden başlatmadım daha. Oyuna girince sürücü çöküyor sadece. (Nasıl mavi ekran vermiyor bilmiyorum.) (20.5.1 de böyle bir sorun olmuyordu.)
Hocam Auto Detect derken ben Driver Booster tarzı bir şey sandım. İsterseniz bir de AMD'nin sitesinden önceki sürümü indirmeyi deneyin. Bazı AMD sürücüleri stabil olmayabiliyor. Stick Fight'da yaşadığınız sorunu Human Fall Flat'ta yaşamıştım. Siteden önceki sürümü indirerek çözmüştüm ben.

Hocam Auto Detect derken ben Driver Booster tarzı bir şey sandım. İsterseniz bir de AMD'nin sitesinden önceki sürümü indirmeyi deneyin. Bazı AMD sürücüleri stabil olmayabiliyor. Stick Fight'da yaşadığınız sorunu Human Fall Flat'ta yaşamıştım. Siteden önceki sürümü indirerek çözmüştüm ben.

Eğer aygıt yöneticisinde önceki sürüme dönme seçeneği varsa döneceğim. Ben de human fall flat ta aynı crash i aldım bir daha girmeye çalışınca siyah ekranda kaldı sonra 10 dk sonra pc kendini kapattı ve yeniden açtım ve yeniden siyah ekranda kaldı (2 saat) açılmayınca tuşundan kapatıp açtım ve açılmıştı. (Önceki driver sürümlerinde oldu bu.) Bakalım ne olacak. Peki bu aygıt sorun bildirdi falan olayına ne diyorsunuz?

Eğer aygıt yöneticisinde önceki sürüme dönme seçeneği varsa döneceğim. Ben de human fall flat ta aynı crash i aldım bir daha girmeye çalışınca siyah ekranda kaldı sonra 10 dk sonra pc kendini kapattı ve yeniden açtım ve yeniden siyah ekranda kaldı (2 saat) açılmayınca tuşundan kapatıp açtım ve açılmıştı. (Önceki driver sürümlerinde oldu bu.) Bakalım ne olacak. Peki bu aygıt sorun bildirdi falan olayına ne diyorsunuz?
Hocam ben bu sorunu Windows 7 kullanırken yaşamıştım. Windows 7'de ekran kapanıp açılıyordu. Sağ altta görüntü bağdaştırıcısı yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu yazıyordu. Eğer bilgisayarı kullanmaya devam edersem bir kaç dakika sonra tamamen kapanıyordu. Emin değilim ama belki Windows 10 bu şekilde tepki veriyordur. Siz en iyisi sorun çıkartmayan sürüme geçin derim ben.

Hocam ben bu sorunu Windows 7 kullanırken yaşamıştım. Windows 7'de ekran kapanıp açılıyordu. Sağ altta görüntü bağdaştırıcısı yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu yazıyordu. Eğer bilgisayarı kullanmaya devam edersem bir kaç dakika sonra tamamen kapanıyordu. Emin değilim ama belki Windows 10 bu şekilde tepki veriyordur. Siz en iyisi sorun çıkartmayan sürüme geçin derim ben.
Peki tamam geri döneyim ben sürüme umarım sorun çıkarmaz. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı