Rehber AMD ekran kartı sürücüsünün silinmesi

AnTCoasTCooL

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RX580 kullanıcısı olarak driver silinmesi olayını uzun zamandır yaşayan biri olarak AMD ekran kartı driver silinme sebebinin Power PSU kaynaklı olduğunu tespit ettim. Sorunu PC ekipman test programı olan ( OCCT ) ile bütün PC parçalarını 5 dk'lık teste tabii tutarak kontrol ettim. PSU testine gelene kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım, PSU testini başlattığım an ekranda kararma ve sonrasında AMD sürücüsünün silindiğini gördüm, bu testi 4 defa tekrarladım ve her seferinde başlat tuşuna basar basmaz görüntü gidip geldi ve sürücünün silindiğini gördüm. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar Power PSU. Kaynaklı olduğunu bilmelerini isterim benim PSU marka kaliteli bir şey olmaz demeyin benim de PSU cool Master G750M bende kaliteli sağlam diyordum bende sorunun ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünüyordum ama testlerde maalesef PSU Power kaynaklı olduğunu kendim test ederek gördüm. Genelde oyun esnasında ve boşta iken aniden bu sorunu yaşıyordum. Ben PSU'daki sorunumu hallettim ( OCCT ) de PSU testini sorunsuzca yapabildim oyunda da ekran gidip gelmeleri vs olmadı sorunsuzca oyunu oynadım.:D bu sorunu yaşayan arkadaşlarında PSU'yu ve diğer ekipman larınızı ( OCCT ) ile test ederek kontrol etmelerini tavsiye ediyorum. Not: Sizdeki sorun PSU kaynaklı olmayabilir de test ederek çözüm bulabilirsiniz. Program link: OCBASE/OCCT : Free, all-in-one stability, stress test, benchmark and monitoring tool for your PC

Son düzenleyen: Moderatör:
Yasadigim bir sorundu. Farkli surum bir surucu ve format sonrasi bir daha bu sorunu yasamadim ama tekrar yasanmayacagi anlamina gelmez bu. Bir keresinde surucu silindigi yetmemis gibi TLOU silinmisti durduk yere. Tesekkur ederim.

Yasadigim bir sorundu. Farkli surum bir sürücü ve format sonrasi bir daha bu sorunu yasamadim ama tekrar yasanmayacagi anlamina gelmez bu. Bir keresinde sürücü silindigi yetmemis gibi TLOU silinmisti durduk yere. Teşekkür ederim.

Ben driver sürümü fark etmek sizin her sürümde yaşadım bu sorunu. rica ederim kardeşim

Yeni konular

Geri
Yukarı