AMD ekran kartı ve işlemci ayarları nasıl olmalı?

AMD ayarlarında süper çözünürlük açmadan oyun içinde fsr açabiliyorum ve FPS artışı oluyor. Sanırım ikisi farklı ayar arkadaşlar ?
Burada detaylı bahsediyor FSR ve RSR aynı işi yapan farklı teknolojiler.

İşlemcide stok yerine iyi bir fan varsa OC(overclock) öneririm YouTube'da AMD işlemci OC yazarak daha detaylı bakarak öğrenebilirsin çünkü dikkat edilmesi gereken bir konu.
Ekran kartında OC her firmada değişiyor zaten kartların çoğu overclocklu geliyor o yüzden yapmanıza gerek yok ama oynamak istediğiniz ve sisteminiz kaldırmayan oyunlar varsa aynı şekilde onu da araştırıp yapabilirsiniz videolarını izlemek yazılanı okumaktan daha yararlı olacağını düşünüyorum çünkü önemli bir konu.
Tamamdır dediğiniz gibi bu konuyu araştırayım. Teşekkür ederim.

Fsr dediğiniz AMD ayarlarında ki süper çözünürlük mü hocam ?
Evet hocam, Fsr olayı şöyle :
Siz de 2K monitör varsa, fsr açıp çözünürlüğü oyun içinde 1080pye çektiniz diyelim. Size 1080p de alacağınız fps değerini verirken aynı zamanda görüntü kalitesini 2K çözünürlükte sunuyor. Bu yüzden fsr açtığınız da oyundaki çözünürlüğü düşürün dedim yoksa fsr çalışmıyor. Bunu anlamak için oyun dayken alt+R yapıp amd paneline gelin, eğer fsr altında sarı ünlem varsa aktif değil demektir. Açıklamasında yazıyor zaten. Fakat aynı zamanda oyunda Fsr desteği olması gerekiyor. Ben diğer ayarlar için youtube de çok ayrıntılı rehber buldum fakat açıkcası çok kurcalamadım çünkü zaten istediğim değerleri fazlasıyla alıyorum, game moduna kullanıyorum.Ekran kartını ileriki zamanlarda zorlayan oyunlar olursa belki o zaman daha ayrıntıya inerim.

Geri
Yukarı