AMD ekran kartında GPU saat hızı frekansı arızalı

Bütçe
1200

Shadow00

Decapat
Daha fazla  
MSI AMD RX570 ekran kartını kullanıyorum. Bir aralar WattMan hatası alıyordum, ekran siyah oluyordu ve bu sorunu çözdüm. Fakat bir süre sonra tekrar ekran siyah oluyordu, ama bilgisayar kapanmıyordu. Biraz karıştırdıktan sonra GPU saat hızı frekansını düşüğe çekince sorun biraz biraz kalkıyordu. Ama ekran kartına biraz yük binince tekrar kapanıyordu, daha da düşürünce oyun içi ciddi performans, yani FPS düşüklüğü yaşıyorum (sorun yaşamadan önce Valorant'ta 190 FPS alıyordum, frekans düşürünce hem 60 FPS oldu hem de çok sık droplar giriyordu). Sorun bu frekanslarla ilgili olduğuna eminim. Nasıl çözebilirim? Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler!

1709986468369.png

1709986821698.png

Dosya Ekleri

• 1709986821821.png
    1709986821821.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleyen: Moderatör:
Frekansı düşürmeyince ekran daha hızlı gidiyor. Güç limitini arttırınca ise olumlu bir sonuç karşılamıyor.
Frekans düşürmek bir çözüm değil. Performans düşecek, mantık olarak voltajı yükseltirsen ekran kararmaması gerekir. Eğer her şeyle oynadığın halde sorun düzelmiyorsa diğer bileşenlerde problem olabilir.

Frekans düşürmek bir çözüm değil. Performans düşecek, mantık olarak voltajı yükseltirsen ekran kararmaması gerekir. Eğer her şeyle oynadığın halde sorun düzelmiyorsa diğer bileşenlerde problem olabilir.

Sizin dediğiniz yoldan çıkarak frekansı %15 oranında düşürdüm (düşürmediğim takdirde çok kolay şekilde kapanıyor) ve güç limitini %30'a çektim. Etkisini gösterdi. Şimdilik sorun çıkarmazsa iyi, teşekkür ederim.

Dediğiniz yöntemle denedim ama tekrar ekran gitti. Başka herhangi bir çözüm var mıdır?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı