AMD ekran kartından Nvidia'ya geçiş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

atahanyasa

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda bilgisayarımda R7 240 4 GB modelinde ekran kartı takılı. Şu anda elimde tanıdığım birinden aldığım 2 GB GTX 960 var.
Anakartım Intel H110. Daha önce ekran kartı değiştirmedim, donanımlardan fazla anlamıyorum :) AMD'den Nvidia'ya geçerken herhangi bir problem oluşur mu? Bilgisayarcıda değiştirtmeyi düşünüyorum.
Cevaplarınız için teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çağ atlamış gibi olacaksınız :mutlu:

• R7 240 ekran kartını kasadan çıkarmadan önce DDU programı ile kaldırın.
  • Sonra bilgisayarı kapatıp ekran kartının takılı olduğu yuvanın ucunda ekran kartını tutan bir plastik var o plastiği sola doğru elinizle ittirin, ekran kartını boşa çıktığını düşündüğünüzde ekran kartını çekip çıkarabilirsiniz.
  • Bir de ekran kartının girişlerinin olduğu metal bir plaka var orada da kasaya vida ile tutturulmuş olabilir, dediklerimi aynı şekilde uygulayın.
  • Sonra GTX 960 direk yuvaya oturtup aynı vidayı sıkarak kullanabilirsiniz.
Sürücüleri temizlendikten sonra kart değiştirilmeli. Değiştikten sonra da yeni kartın güncel sürücüsü kurulmalı.
Aşamalar doğru yapıldığında bir sorun çıkmaz.
Sürücü temizleme işlemini DDU ile yapabilirsiniz.

Çağ atlamış gibi olacaksınız :mutlu:

• R7 240 ekran kartını kasadan çıkarmadan önce DDU programı ile kaldırın.
  • Sonra bilgisayarı kapatıp ekran kartının takılı olduğu yuvanın ucunda ekran kartını tutan bir plastik var o plastiği sola doğru elinizle ittirin, ekran kartını boşa çıktığını düşündüğünüzde ekran kartını çekip çıkarabilirsiniz.
  • Bir de ekran kartının girişlerinin olduğu metal bir plaka var orada da kasaya vida ile tutturulmuş olabilir, dediklerimi aynı şekilde uygulayın.
  • Sonra GTX 960 direk yuvaya oturtup aynı vidayı sıkarak kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar aranıza yeni katıldım bir soru sormak istiyorum.
Nvidia ekran kartım var Geforce GT 630 uzun zamandır bunu kullanıyorum.
Bir dostum Evga GTX 970 4GB 256 BİT OC bir ekran kartı verdi
Power Supply'im 240 Watt bu ekran kartı için IDE 6 Pin bir güç kablosu alıp denedim olmadı daha sonra ekstra HDIM-VGA dönüştürücü aldım kartı taktım türkçesi ''Ekran kartınızın güç kablo bağlantısını yapın'' ibareli bir yazı cıkıyor ekran orda kalıyor. şimdi size sorum bu durumda ekran kartım calısıyor yeni aldığım diye tahmin ediyorum bu uyarıyı verdiği için yeni bir power supply mi almam lazım bunu çalıştırmam için ? ve kaç watt almalıyım önerileriniz nelerdir ?

Sistem :
4 GB 2x Ram
İ5 İşlemci 3.20Ghz İntel
Power Supply 240 Watt
Anakart ECS H61H2-M17

Eğer yanlış birşey yaptıysam hepinizden özür dilerim ama gerçekten çok yardımınıza ihtiyaçım var yardımlarınızı bekliyorum
Hepinize teşekkür ederim saygılarımla

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı