AMD ekran kartları sorun çıkarır mı?

Çoğu arkadaşım AMD ekran kartlarının bolca problemi olduğunu söyledi, bu ne kadar doğrudur?

Yaklaşık 3 yıldır RX-580 kullanıyorum ve tavsiye etmiyorum o kadar fazla DDU attım ve mavi ekran hatası ile uğraştım ki anlatamam size AMD'nin yeni nesil ekran kartlarında çok fazla yazılımsal hata olduğunu zannetmiyorum ama eski sürüm kartlarında yeni bir ekran kartı driver güncellemesi geldiğinde sık sık mavi ekran ile karşılaşman mümkün.

Yaklaşık 3 yıldır RX-580 kullanıyorum ve tavsiye etmiyorum o kadar fazla DDU attım ve mavi ekran hatası ile uğraştım ki anlatamam size AMD'nin yeni nesil ekran kartlarında çok fazla yazılımsal hata olduğunu zannetmiyorum ama eski sürüm kartlarında yeni bir ekran kartı driver güncellemesi geldiğinde sık sık mavi ekran ile karşılaşman mümkün.
Benim 580'imde bir sıkıntı yoktu ama allah allah.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    145,7 KB · Görüntüleme: 24

Şunu ekleyem bu serilerde gelen hatalar her zaman ekran kartı odaklı olmuyor, parça uyumsuzlupu vs de etki ediyor. Ben RAM hızımı anakart sınırının üstüne çıkarırsam WattMan yiyorum mesela.

Şunu ekleyem bu serilerde gelen hatalar her zaman ekran kartı odaklı olmuyor, parça uyumsuzlupu vs de etki ediyor. Ben RAM hızımı anakart sınırının üstüne çıkarırsam WattMan yiyorum mesela.

O konuda haklılık payın var ben D.OC.P'yi kapattıktan sonra kolay kolay mavi ekran hatası ile karşılaşmadım. Ama RAM'lerimi tam performans kullanabilmeyi çok isterdim:'/

Çoğu fiyat performans sisteme baktığımda RX 6600 görüyorum. Cidden fiyat performans açısından iyi gibi duruyor ama AMD hataları korkutuyor bir tık. AMD Ekran kartlı bir sistem alırsam büyük ihtimal RX 6600 alırım, tavsiye eder misiniz?

Hocam istisnai durumlar haricinde 6000 serisi iyidir. Bunların dışında net olmasa da Rx 560'da iyi olabilir. Ama 570 ve 580 gibi modellerini önermiyorum.

Çoğu fiyat performans sisteme baktığımda RX 6600 görüyorum. Cidden fiyat performans açısından iyi gibi duruyor ama AMD hataları korkutuyor bir tık. AMD Ekran kartlı bir sistem alırsam büyük ihtimal RX 6600 alırım, tavsiye eder misiniz?
RX 6600 6000 serisinde en çok kullanılan kartlardan bir tanesi.
AMD eğer bu kartı kaybederse çok büyük kayıplar verebilir sonrasında. O yüzden bu kartı gözünüz kapalı alabilirsiniz yazılımsal açıdan.
Teknik olarak değil ticari olarak anlattım herkes anlasın diye.

Geri
Yukarı