AMD endeks bilişim garanti sorunu

hkura

Kilopat
Yer
İSTANBUL/ATAŞEHİR
Daha fazla  
Meslek
KAMU
İtopya'dan aldığım ürünleri garantiye gönderdik bir sabah kalktım bilgisayarım açılmıyor RAM hata ışığı yakmış anakart. RAM takıp denediler İtopya'da yine olmadı. İşlemci ve anakart garantiye gitti. İşlemci AMD Ryzen 5 3600 sağlam demişler endeks bilişim tarafından geri gönderilmiş. İtopya'ya gittim işlemciyi almaya yanında da AMD Ryzen Wraith spire soğutucu ile gitmişti. İşlemciyi henüz deneyemedim anakartım olmadığından fakat soğutucuyu elime aldım üç yerinden kırmışlar pervanenin bir yaprağı da kırılmış kökünden. İtopyadakilere söyledim teslim almadan AAA kırık mı ki nolmuş ki yok ya diyorlar soğutucuyu adamlar parçalamış bildiğin bunlar hala acaba derdinde. Neyse Allah belasını versin verin dedim 15 gün bekledim bir daha 15 gün beklemim dedim aldım. Adamlar işlemciye sağlam deyip soğutucuyu özellikle kırmışlar öyle yanlışlıkla falan değil 3 yeri

IMG_20210215_163515.jpg

IMG_20210215_162510.jpg

IMG_20210215_162510.jpg

IMG_20210215_162507.jpg

kırık soketlerine kadar parçalamışlar bir hışımla.

Dosya Ekleri

• IMG_20210215_163209.jpg
    IMG_20210215_163209.jpg
    151,9 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20210215_162531.jpg
    IMG_20210215_162531.jpg
    140,7 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20210215_162518.jpg
    IMG_20210215_162518.jpg
    145,8 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20210215_162503.jpg
    IMG_20210215_162503.jpg
    185,9 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya'dan aldığım ürünleri garantiye gönderdik bir sabah kalktım bilgisayarım açılmıyor RAM hata ışığı yakmış anakart. RAM takıp denediler İtopya'da yine olmadı. İşlemci ve anakart garantiye gitti. İşlemci AMD Ryzen 5 3600 sağlam demişler endeks bilişim tarafından geri gönderilmiş. İtopya'ya gittim işlemciyi almaya yanında da AMD Ryzen Wraith spire soğutucu ile gitmişti. İşlemciyi henüz deneyemedim anakartım olmadığından fakat soğutucuyu elime aldım üç yerinden kırmışlar pervanenin bir yaprağı da kırılmış kökünden. İtopyadakilere söyledim teslim almadan AAA kırık mı ki nolmuş ki yok ya diyorlar soğutucuyu adamlar parçalamış bildiğin bunlar hala acaba derdinde. Neyse Allah belasını versin verin dedim 15 gün bekledim bir daha 15 gün beklemim dedim aldım. Adamlar işlemciye sağlam deyip soğutucuyu özellikle kırmışlar öyle yanlışlıkla falan değil 3 yeri.

Eki Görüntüle 880963

Eki Görüntüle 880967

Eki Görüntüle 880967

Eki Görüntüle 880969

Kırık soketlerine kadar parçalamışlar bir hışımla.

Yenisini istedin mi?

İşini düzgün yapan adam çok az maalesef, geçmiş olsun.
Şikayetvar'a yaz. Benimde kulaklığımın tamirini yapmamıştı Endex. Şikayetvar'a yazınca aradılar, şikayetimi çekince yaptılar.

Bu fanı nasıl bu hale getirmişler gerçekten akıl karı değil. Geçmiş olsun, umarım bir sıkıntı yaşamazsınız bunun üstüne.

Yenisini istedin mi?
Yenisini istemedim gönderdiğim sağlam fanı kıran firma yenisini göndermez zaten. Yenisini istesem işlemciyi de geri göndermem gerek 1 ay bilgisayarsız kalacağım adamlara göre hava hoş bize lazım ama.
Bu fanı nasıl bu hale getirmişler gerçekten akıl karı değil. Geçmiş olsun, umarım bir sıkıntı yaşamazsınız bunun üstüne.
Umarım. Bide itopyadaki servis diyor ki ne var ki bu fanda utanmasalar bişey yok diyecekler dedim abi kasasını geçtik fanın pervanesinin biri kırık görmüyor musun dedim zor ikna oldular. Ya hiç anlamam sen tc vatandaşısın firma abd alman her neyse ne oluyor da burda çalışan personel firmayı aklamak için seni suçlu çıkarmaya çalışıyor bi türlü anlamıyorum. Sen al gönder geri firma yenisini mi verir ne yaparsa yapsın ama yok bizimkiler bir laf sahibi olunca burnundan kıl aldırmıyor bu durum da bana traji komik geliyor
İşini düzgün yapan adam çok az maalesef, geçmiş olsun.
Şikayetvar'a yaz. Benimde kulaklığımın tamirini yapmamıştı Endex. Şikayetvar'a yazınca aradılar, şikayetimi çekince yaptılar.
Yazdım oraya da maalesef artık çoğu firma oraya cevap dahi yazmıyor. Bu ay işlemci sorunlu çıktı fanını kırıp verdiler, İtopya kasamın manyetik filtresini kaybettiler, anakart çalışmaz oldu gönderdik, işlemci fanı aldım fanın hiç bir aparatı çıkmadı kutu içeriği eksik çıktı geri gönderdim. Kısacası türkiye de kendi paranla rezil olmaktan başka bişey yok. Zaman kaybın emeğin uğraşın yanında paran da gidiyor o da cabası. Vallahi çıldırmamak elde değil cidden bişey almaya korkuyorum artık.
Şikayetvar a yazmıştım durumu. Endeks bilişim bugün aradı ve yeni bir fan göndermek istediklerini ürünün kargoda kırılmış olabileceğini ancak mağduriyet yaşamamanızı isteriz diyerek adres alıp yeni bir fan göndereceklerini söylediler. İlginç şekilde beni şaşırttılar firmayı tebrik ediyorum.
Sorun çözüldü konu kilit firma arayıp sorunu çözdü.
Yenisini istedin mi?
İstememiştim ama firma arayıp yenisini gönderdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı