AMD FidelityFX Süper Çözünürlük 3 (FSR3) 29 Eylül'de resmi olarak piyasaya sürülecek

Bunların bulduğu bahaneler ve sözler yerine gelene kadar RX 8000 serisi piyasaya çıkacak. Bilmiyorum tam olarak ne yapmaya çalışıyorlar açıkçası RX 7000'in tanıtım gününden beri bir saçmalık hissediyorum AMD kanadında, hep laf ama sıfır icraat.

Hypr-RX dedikleri de cilalanmış RSR çıktı? Cyberpunk'da uzak mesafeler titreyip duruyor.
Ben bekleyip göreceğim. Gücünden ve VRAM miktarından dolayı RX 6700 XT'ü ikinci elden temiz şekilde çektim. Bütçe ona imkan kıldı. FSR 3.0 gelsin görelim.

Öyle demeyelim. Herkes kullandığı üründen fayda almak ister. Biri yer biri bakmasın hiçbir zaman. Kıskanmak yerine destek vermek lazım her zaman.

Sıkıntı FSR'ın doğrudan DLSS rakibi olamaması. Şimdi RX 580, GTX 1060 gibi kartlarda FSR 2.2, FSR 3.0 (çözünürlük yükseltme kısmı aynı biliyorsun) açabilmek nimettir.

Lakin RTX 4070 ve 7800 XT gibi kartlara geldiğimizde o olmuyor işte. Adam o kadar para ödemiş donanım desteksiz bir teknoloji, donanım destekliye kıyasla kalite kaybediyor. RT performansı düşük, çözünürlük işleme kalitesi düşük, Frame Generation yok ya da %99 ihtimalle o da rakibinden düşük deneyim sunacak.

AMD'nin burada ayrım yapması gerekiyor, ama nedir RX 7000 serinin AI çekirdekleri FSR 3.0'ı daha kaliteli çalıştıracaksa o zaman eyvallah derim ama RX 580 ile aynı kalitede kalacaksa esprisi kalmaz.

Ben bekleyip göreceğim. Gücünden ve VRAM miktarından dolayı RX 6700 XT'ü ikinci elden temiz şekilde çektim. Bütçe ona imkan kıldı. FSR 3.0 gelsin görelim.

6700XT FSR olmadan da bütün oyunları Ultra ayarlarda oynatıyor ve VRAM sıkıntısı yok. Bana gayet yetiyor şu an. FSR açmıyorum bile.

Sıkıntı FSR'ın doğrudan DLSS rakibi olamaması. Şimdi RX 580, GTX 1060 gibi kartlarda FSR 2.2, FSR 3.0 (çözünürlük yükseltme kısmı aynı biliyorsun) açabilmek nimettir.

Lakin RTX 4070 ve 7800 XT gibi kartlara geldiğimizde o olmuyor işte. Adam o kadar para ödemiş donanım desteksiz bir teknoloji, donanım destekliye kıyasla kalite kaybediyor. RT performansı düşük, çözünürlük işleme kalitesi düşük, Frame Generation yok ya da %99 ihtimalle o da rakibinden düşük deneyim sunacak.

AMD'nin burada ayrım yapması gerekiyor, ama nedir RX 7000 serinin AI çekirdekleri FSR 3.0'ı daha kaliteli çalıştıracaksa o zaman eyvallah derim ama RX 580 ile aynı kalitede kalacaksa esprisi kalmaz.
Açıkçası donanım desteksizi geçtim, kısıtlı donanım destekli bir FMF bile bence kesinlikle FG kadar tatmin edemez. Performans sunsa başka bir yerden kısar. Asla gerekli deneyimi sunamaz. Bir de görüntüyü garip bir şekilde çamur ederse veya verdiği yapay karelerle görüntüyü ufaktan pürüzlü hale getirirse bile verilen paraya yazık gerçekten. Koskoca 7900 XT, 4070'e karşı cortlamaz umarım.

Aynen hocam senle zaten hep konuşuyoruz bu durumları, Az'da olsa yarın çıkınca ya şok geçireceğiz Ya'da noktayı koyacağız. bu işe ne Kadar'da yok eski donanımları destekliyoruz Deseler'de 7000 Serisin'de alacak başını gidecek. donanım'dan veya yapay zekadan değil'de sırf gecikmesi önlemede gidecek insanlar.

Aynen hocam senle zaten hep konuşuyoruz bu durumları, Az'da olsa yarın çıkınca ya şok geçireceğiz Ya'da noktayı koyacağız. Bu işe ne Kadar'da yok eski donanımları destekliyoruz Deseler'de 7000 Serisin'de alacak başını gidecek. Donanım'dan veya yapay zekadan değil'de sırf gecikmesi önlemede gidecek insanlar.

Eğer ki FSR kütüphanesini güzel kullanırsa bir çıkış yakalayabilir neredeyse her oyunda FSR var ve FSR 3.0 iyi çıkarsa durum muhteşem olur. Şu an en mantıklısı CP77'de FSR 3.0 bekleyip görüntü konusunda DLSS 3.0 ile karşılaştırmak olur. FPS'i yüksek ihtimal fırlatacak fakat görüntü kalitesinden hiç emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı