AMD FidelityFX Süper Çözünürlük 3 (FSR3) 29 Eylül'de resmi olarak piyasaya sürülecek

Çözünürlük yükseltmeyi kullanabiliyorsunuz canım FSR 2.0 gibi. FSR 3.0 bu açıdan farklı değil zaten.

Bir ne kalitede ve performansta çalışacağı meçhul frame generation olacak bir de anti-lag+. FSR 3.0 teknolojisinin %80'i zaten RX 7000 serisine hitap ediyor, kalanlara kırıntıları veriyorlar.

Hocam konu ile alakalı değil ama şu frame generation ile 4080 ve 4070 de çok güçlü oluyor AMD'yi şöyle geçiyor en mantıklı onları almak lazım diyen arkadaşlarım var maalesef bende anlatıyorum pahalı kardeşim yok ne olursa olsun al deyip beni 7900 XTX'den vazgeçirmeye çalışıyorlar peki bu doğru mu AMD kullanicısı oldunuz biliyorum hocam geçmişte bana da yardımcı oldunuz, FSR 3 ile beraber frame generation AMD kart da fark atıyor mu? 4K ekran kartı almak istiyorum çünkü canlı yayınlar yapıyorum ve eğer alırsam 7900'a uyacak birkaç işlemci önerisi yapar mısınız bu sene DDR5 sistem toplayacağım. Cevap verirsiniz sevinirim.

Bunların bulduğu bahaneler ve sözler yerine gelene kadar RX 8000 serisi piyasaya çıkacak. Bilmiyorum tam olarak ne yapmaya çalışıyorlar açıkçası RX 7000'in tanıtım gününden beri bir saçmalık hissediyorum AMD kanadında, hep laf ama sıfır icraat.

Hypr-RX dedikleri de cilalanmış RSR çıktı? Cyberpunk'da uzak mesafeler titreyip duruyor.

FSR olan oyunlarda hypr-RX kullanmak mantıklı değil zaten, o teknolojinin olayı tüm oyunlarda açmanı sağlaması.

Hocam konu ile alakalı değil ama şu frame generation ile 4080 ve 4070 de çok güçlü oluyor AMD'yi şöyle geçiyor en mantıklı onları almak lazım diyen arkadaşlarım var maalesef bende anlatıyorum pahalı kardeşim yok ne olursa olsun al deyip beni 7900 XTX'den vazgeçirmeye çalışıyorlar peki bu doğru mu AMD kullanicısı oldunuz biliyorum hocam geçmişte bana da yardımcı oldunuz, FSR 3 ile beraber frame generation AMD kart da fark atıyor mu? 4K ekran kartı almak istiyorum çünkü canlı yayınlar yapıyorum ve eğer alırsam 7900'a uyacak birkaç işlemci önerisi yapar mısınız bu sene DDR5 sistem toplayacağım. Cevap verirsiniz sevinirim.

RTX 4080, 7900XTX'e tercih edilebilri ama daha altındaki kartlar hayır. AMD kanadındaki Frame Generation'ın kare sayılarına şu anda aldanılmamalı çünkü video kayıtları ve ekran görüntüleri sizin yaşayacağınız bazı olumsuz deneyimleri göstermekte eksik kalacaktır.

Sen 7900 XTX ya da 4080 alabilirsin ben eşit mesafedeyim.

RTX 4080, 7900XTX'e tercih edilebilri ama daha altındaki kartlar hayır. AMD kanadındaki frame Generation'ın kare sayılarına şu anda aldanılmamalı çünkü video kayıtları ve ekran görüntüleri sizin yaşayacağınız bazı olumsuz deneyimleri göstermekte eksik kalacaktır.

Sen 7900 XTX'ya da 4080 alabilirsin ben eşit mesafedeyim.

Birkaç test baktım RTX 4080 le 7900 XTX karşılaştırması bana çoğu oyun da 4K da ve 2K da AMD güçlü geldi sırf Cyberpunk'da 5.6 FPS aldı diye amiral gemisi olan 7900 geçecek durum görmedim zaten oldu ki FSR 3 geldi o bakımdan daha performanslı.

RTX 4080, 7900XTX'e tercih edilebilri ama daha altındaki kartlar hayır. AMD kanadındaki frame Generation'ın kare sayılarına şu anda aldanılmamalı çünkü video kayıtları ve ekran görüntüleri sizin yaşayacağınız bazı olumsuz deneyimleri göstermekte eksik kalacaktır.

Anladım hocam ya zaten bana da 4080 binlira farkla 7900 yakın olursa gider 4080 alabilirim ancak olmaz ise 7900 hevesim zaten o kart da normalde amiral gemisi kart çünkü 7900 XTX.

Bir de hocam şunu da sorayım önermek istediğiniz 4080 kart için ve 7900 XTX için AMD işlemciler nedir DDR5 anakart alacağım.

Forspoken'ı kim oynuyor ki millet test etsin bu özelliği.

Steam'de bedava demosu var sadece FSR 3 test edeceksen indirip deneyebilirsin. İnsanlar çok olumlu konuşuyor 2 kat FPS alıp DLSS 3'ten daha az görüntü bozulması yaşadığını söyleyenler var. Hardware Unboxed falan şöyle bilimsel bir video yapsa da neymiş ne değilmiş görsek.

Birkaç test baktım RTX 4080 le 7900 XTX karşılaştırması bana çoğu oyun da 4K da ve 2K da AMD güçlü geldi sırf Cyberpunk'da 5.6 FPS aldı diye amiral gemisi olan 7900 geçecek durum görmedim zaten oldu ki FSR 3 geldi o bakımdan daha performanslı.

Anladım hocam ya zaten bana da 4080 binlira farkla 7900 yakın olursa gider 4080 alabilirim ancak olmaz ise 7900 hevesim zaten o kart da normalde amiral gemisi kart çünkü 7900 XTX.

Bir de hocam şunu da sorayım önermek istediğiniz 4080 kart için ve 7900 XTX için AMD işlemciler nedir DDR5 anakart alacağım.

7700X ile kullanıyorum. Gayet akıcı ve yeterli 7700X ve üstündeki her işlemci yetip artacaktır. DDR4'e düşmeye karar verirseniz en az 5800x3D alınmalı. Ama şu tarihten sonra da bu ekran kartına DDR4 gitmez.

Düşük kartlar için FSR 2.0 ile FSR 3.0'ın bir farkı olacak mı? Konuda bahsedildiyse kusura bakmayın çok uzun olduğu için geçerken görmedim.

Oyunun demosunu indiriyorum. 1080p'de RX 6700 ile test edip konusunu açacağım.

Geri
Yukarı