AMD Fluid Motion Frames teknolojisi 24.1.1 sürücüsü ile tam sürüm olarak yayımlandı

Vaat ettikleri şey baya ütopikti. Yeni-eski neredeyse her oyunda istediğin gibi FG açıp oyun deneyiminin etkilenmemesi falan zor duruyordu. Belki MMO'larda büyük savaşlar sırasında düşen FPS'in önüne geçmek için falan kullanılabilir ancak onun dışında rekabetçi ya da hızlı hikayeli oyunlarda açılabilecek bir yanı yok gibi. Zaten oyuna entegre edilmiş FG bile hissedilir bir gecikme oluştururken direkt driver üzerinden açılan hâlinden pek ümidim yoktu.

Vadettikleri şey bayağı ütopikti. Yeni-eski neredeyse her oyunda istediğin gibi FG açıp oyun deneyiminin etkilenmemesi falan zor duruyordu. Belki MMO'larda büyük savaşlar sırasında düşen FPS'in önüne geçmek için falan kullanılabilir ancak onun dışında rekabetçi ya da hızlı hikayeli oyunlarda açılabilecek bir yanı yok gibi. Zaten oyuna entegre edilmiş FG bile hissedilir bir gecikme oluştururken direkt driver üzerinden açılan hâlinden pek ümidim yoktu.

Benim de yoktu başından beri. Hadi dedim belki adam olur ama çok şaşırımadım tam sürümünde oluşan sorunlara.

Oyunlara resmi olarak gelen veya mod olarak gelenler gecikme yapmasına rağmen AFMF'de oluşan hissiyat hiçbirinde yok. AFMF bildiğin şunu yapıyor.

1- FPS'yi kendi ekranında 2 kat göstermek.
2- Oyununuz eğer düşük FPS'de çalışıyorsa, AFMF'yi açtığınız zaman oyunu daha hantal ve daha ağır yapması.
3- Yüksek FPS'de açsan bile aldığın FPS'yi aslında almıyor oluşun.

Gördüğün gibi hiçbir + yanı yok. Bunca zaman üstünde fazla uğraşmadıklarından da şüphelenmeye başladım.

Merhabalar,İyi akşamlar AMD Software sürücünden yeni AMD Fluid Motion Frames teknolojisini açtığımda oyunlarda etkin olmuyor.Oyun ayarlarında Tam ekran olması ve V-Sync kapalı olmasına rağmen "Oyunun görüntü moduyla uyumlu değil" şeklinde bir uyarı veriyor ve aktif olmuyor fakat oyunu açıp daha sonra kapattıktan sonra Bilgisayarı yeniden başlattığımda genellikle sorun bir süreliğine çözülüyor ve Fluid Motion Frames teknolojisi açılıyor ama ben bu uyarıyı istemiyorum bilgisi olan arkadaşlar varmı?

Ekran kartım XFX RX6600
Xbox Gamebar veya Ekranda extra birşey olunca o da etki ediyor, ekranda oyun ve AMD den başka birşey olmadığından emin olun.

Dün akşam driverımı güncelledim ve BF2042 oyununu oynayamaz oldum 🙃 normalde 2k ultra ayarlarda 144 fps, yüzde 75 cpu kullanımı alıyorken, driver güncellemesi sonrası işlemci yüzde yüz yükte ve karaktere adım attıramayacak kadar donma ve kasma yaşadım. DDU ile temizlik yapıp 23.12.1 sürümüne geri döndüm. Radeon güncellemeleri beni hep korkutuyor. Güncellemeyelim desek tonla para verdik. 😤 Hiç nVidia kullanmadım onlarda böyle şeyleri sık sık yaşıyor mu acaba ?

Dün akşam driverımı güncelledim ve BF2042 oyununu oynayamaz oldum 🙃 normalde 2k ultra ayarlarda 144 fps, yüzde 75 cpu kullanımı alıyorken, driver güncellemesi sonrası işlemci yüzde yüz yükte ve karaktere adım attıramayacak kadar donma ve kasma yaşadım. DDU ile temizlik yapıp 23.12.1 sürümüne geri döndüm. Radeon güncellemeleri beni hep korkutuyor. Güncellemeyelim desek tonla para verdik. 😤 Hiç nVidia kullanmadım onlarda böyle şeyleri sık sık yaşıyor mu acaba ?
Bende RX 6600 kullanıyorum 24.1.1'e güncelledikten sonra BF2042 ve FC24 takılmaya başladı tekrar 23.12.1'e döndüm 2 aya yakın driver çıkartmayıp 2024 yılının ilk ayında böyle sorunlu driver çıkartmak gerçekten akıl alır bir durum değil.

Bende RX 6600 kullanıyorum 24.1.1'e güncelledikten sonra BF2042 ve FC24 takılmaya başladı tekrar 23.12.1'e döndüm 2 aya yakın driver çıkartmayıp 2024 yılının ilk ayında böyle sorunlu driver çıkartmak gerçekten akıl alır bir durum değil.
Amdnin sürüm notları altında yer alan yorumlarda kullanıcılar 2042 ile yaşadıkları sorunları dile getirmişler ve rapor oluşturmuşlar. Bence en kısa zamanda çözerler diye umut ediyorum..

Amdnin sürüm notları altında yer alan yorumlarda kullanıcılar 2042 ile yaşadıkları sorunları dile getirmişler ve rapor oluşturmuşlar. Bence en kısa zamanda çözerler diye umut ediyorum..
Çözerler elbet ama çok kısa sürede olacağanı sanmıyorum zaten 10 gün geçti şu anda yıllardır AMD işlemci ekran kartı kullanırım bu tarz sorunlardan dolayı bazen değiştirmeyi düşünüyorum ama bir türlü kopamıyoruz.

Geri
Yukarı