AMD FreeSync Premium açmak mantıklı mı?

NameDeli

Hectopat
Monitör
Dell 23.8" G2422HS
Başlıkta da belirttiğim gibi açmak mantıklı mı? Çoğunlukla Valorant ve CS:GO oynuyorum. Bir sorum daha var monitörün kendi ayarlarında AMD FreeSync Premium var bir de AMD yazılımında var, monitörde açık ama yazılımda kapalı ne oluyor o zaman?

Başlıkta da belirttiğim gibi açmak mantıklı mı? Çoğunlukla Valorant ve CS:GO oynuyorum. Bir sorum daha var monitörün kendi ayarlarında AMD FreeSync Premium var bir de AMD yazılımında var, monitörde açık ama yazılımda kapalı ne oluyor o zaman?
Tabi ki mantıklı neden bu güzel özelliği kullanmayasın ki? Monitörden ayarı açmazsan bir anlamı yok ama yazılım kısmını bilmiyorum ikisini de aç fakat monitörden kapatırsan çalışmasının imkanı yok.

Gecikme artıyor deniyor o yüzden sordum.
Yani bu bahsettiğiniz gecikme çok çok düşük bir değer ve bildiğim kadarıyla aldığınz fps değeri önemli. 165 hz monitörünüz var ve csgo valorant oynadığınızı söylüyorsunuz yani zaten monitörünüzün kapasitesinin çok fazla üstünde fps alıyorsunuz o yüzden size 0 etkisi var. Ona bakarsak DLSS 3 diye yeni çıkan teknolojide oyunda ham olarak 100-120 fps almıyorsak akıcılığı etkiliyor ve çok bir mantığı olmuyor sanki 60fps oynuyormuşsun gibi hissettiriyor yabancı kaynaklarda yapılan testlerle ortaya konulmuş bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı