AMD FSR 3 Teknolojisi 2023 Yılında Geliyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD-FSR-FidelityFX-Super-Resolution.jpg

AMD, “Together We Advanced Gaming” etkinliğiyle beraber ilk Radeon RX 7000 ekran kartlarını piyasaya sürdü. RDNA 3 mimarisini temel alan iki yeni model tanıtıldı: Radeon RX 7900 XT ve Radeon RX 7900 XTX. Sunumda yeni kartların yanında FSR teknolojisinin yeni bir sürümünden de bahsedildi: AMD FSR 3 önümüzdeki yıl geliyor. Scott Herkelman, RX 7000 tantımında […]

Devamı: AMD FSR 3 Teknolojisi 2023 Yılında Geliyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ah şu yazılımı düzeltip nvidia gibi uygulamalara ozel codecler olsa var ya tadından yenmezsin.

İyi güzel de oyunlara çok geç geliyor. Hala çoğu oyunda ya 1.0 var ya da hiç yok.
Aslında oyuna gelmesine gerek kalmadan getirilebilecek bir teknoloji. Modla dahi getirilebiliyor. Yeni oyunların çoğunluğu DLSS destekli çıkacağı için FSR da çok kolay bir şekilde eklenebiliyor. Bu durumda artık yapımcı FSR eklemiyorsa bilinçli tercih diyebiliriz. Neyse ki mod topluluğu çok çabuk bir şekilde çözüm bulabiliyor. Örneğin A Plague Tale: Requiem'e çok hızlı bir şekilde FSR modu eklenmişti.

Aslında oyuna gelmesine gerek kalmadan getirilebilecek bir teknoloji. Modla dahi getirilebiliyor. Yeni oyunların çoğunluğu DLSS destekli çıkacağı için FSR da çok kolay bir şekilde eklenebiliyor. Bu durumda artık yapımcı FSR eklemiyorsa bilinçli tercih diyebiliriz. Neyse ki mod topluluğu çok çabuk bir şekilde çözüm bulabiliyor. Örneğin A Plague Tale: Requiem'e çok hızlı bir şekilde FSR modu eklenmişti.
Aynen burada yazıldığı gibi FSR, oyunlara eklenmesi çok daha kolay DLSS'e göre. Yeni oyunların çoğuna FSR zaten geliyor diye biliyorum.

Aynen burada yazıldığı gibi FSR, oyunlara eklenmesi çok daha kolay DLSS'e göre. Yeni oyunların çoğuna FSR zaten geliyor diye biliyorum.
Aslında bir yandan da bundan bahsediyordum. Oyunlara gelmesi daha kolay olmasına rağmen bu gecikme biraz abartı. Yanlış anlaşılmasın gelse kullanacağım o yüzden bekliyorum ben de :D. NV fanboy değilim.

Evet neredeyse çoğu AAA oyuna modcular 2.0 yaptı. Keşke resmi olarak da görsek artık. Yani küçük oyunlara gelmesi bir şey ifade etmiyor. O oyunlarda zaten FPS sıkıntısı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı