Amd FX-4100 + Asus M5A78L LE Sistem

• Konuyu başlatan ilker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 4B
Abiler 400-450 TL param var. HD 5570 ekran kartım var. 3'lüyü değiştirirsem şimdilik, sonra da para biriktirip ekran kartı alırım diyorum. 3'lü nasıl, iyi mi? i3 2120 mü alsam FX-4100 mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoklu çekirdek ve ön bellek olarak AMD daha avantajlı. HD 5570 bütün oyunları düşük ayarda da olsa açacaktır.

İlk sayfada ki önerdiğim 3'lüyü satın alabilirsin.

Abiler 400 -450 TL param var. HD 5570 ekran kartım var. 3'lüyü değiştirirsem şimdilik, sonrada para biriktirir ekran kartı alırım diyorum. 3'lü nasıl iyi mi? i3 2120 mü alsam fx4100 mü?

Hala 3'lüyü değiştireyim mi diyorsun. Değiştir kardeşim ileride güzel bir ekran kartı al işlemciyi bırak yonga setinde takılırsın. Sana ne diyorlar ? Bu üçlü için sağlam bir bütçe ayır diyorlar. 400 TL ile temeli oluşturulan sistemden bir cacık olmaz ! Hiç forum kurallarını okumak aklına geldi mi ? Şu Türkçe kurallarına uysan diyorum.

Konuya dönelim. i3'ü ne yapacaksın ? FX 4100 en mantıklı seçim. Biraz daha para biriktir öyle yenile.

Paranı biriktirip ASUS M5A97 - FX 4100 - 8 GB 1866 Mhz RAM al.

RAM'lerde MHZ değerinin pek önemi yok. Var tabi de pek fark yok. RAM ler'de 1 kural miktarını 8 tutmamız lazım. Gerisine bakmayın bile, zaten en düşük DDR3 RAM 1333 MHz o bile güzel performans sunuyor. Sadece CL değeri 9 üstünde olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı