Amd FX 6100 64 Bit Desteği

• Konuyu başlatan mahmut119
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 3B
M

mahmut119

Ziyaretçi
Arkadaş'lar ben sistem toplamıştım. Topladığım sistem'i daha almadım. İşlemci olarak FX 6300 seçmiştim. 15 yaşında olduğum için 1450 tl bütçe'yi toplamak çok zor. (100 tl eksiğim var şuan) Fazla uzatmak istemiyorum. İşlemci'yi FX 6100 yapayım dedim.ve kullanıcı yorumlarını okudum. Bir arkadaş aynen şunu yazmış.

"Arkadaşlar işlemci gerçekten hızlı ve kullanışlı , yalnız x64 desteği yok yani , benim 8 gb ramım var ancak (3.95)kullanılıyo , x86 üzerine kurulmuş bir işlemcidir haberiniz olsun ..."

Arkadaş'lar bu doğru mudur ? FX 6300 ile FX 6100 arasında ne fark vardır. Ben Win 8 64 Bit yükleyecem. Sizce işlemciyi değiştireyim mi ?

Arkadaşım alışveriş sitelerinde yorum yapan beyinsizlerin yorumlarını bu foruma taşıma. Yapma bunu gözünü seveyim. 64 Bit'i ilk kullanıp yaygınlaştıran AMD'nin kendisidir. Bu yüzden amd64 diye geçer teknoloji...

Dur ben bunun hakkında bir blog yazayım kısa.

Ahanda yazdım:

Muhammed Şanlıtürk kimdir? - Bloglar - Technopat Forum

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı