AMD FX-6100 vs AMD FX-6300

• Konuyu başlatan Berke
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 6B

Berke

Kilopat
Yer
Eskişehir
Merhabalar bilgisayarım için işlemci arıyorum fakat bir türlü karar veremedim ve ben de uzmanlara danışayım dedim.

İlk olarak aklımda şu işlemci vardı
VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6100 Soket AM3+ 3.3GHz 14MB Cache 32nm

Fakat daha sonra şunu gördüm ve aklıma takıldı aradaki fiyat farkını vermek performans artışına katkısı olur mu ?

VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm

Diğer bileşenler
Asus M5A97
ASUS HD 660/660TI/7870 (Ekran kartı konusunda da öneride bulunursanız sevinirim. Fakat ayrı konu açmak gerekiyorsa kusura bakamayın)
Kıngston 4GB HYPERX BLU BLACK DDR3 1600MHZ CL9 RAM
CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI Hard disk ve kasa elimde mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle olur. İsim benzerliği yanıltmasın, 6300 bir yeni mimarinin ürünüdür. Piledriver serisi için ufak bir araştırma yaparsanız Bulldozer ile arasındaki performans farkına dair fikir sahibi olabilirsiniz.

Teşekkürler. Bir de ben bir bilgisayar toplama sihirbazında AMD FX-6100 Bulldozer görmüştüm. Bu Bulldozer nedir normal bulldozer olmayan mı iyidir bu mu ? Bir türlü aradaki farkı anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk çıkan serinin ismi Fx ancak yakın bir zamanda Piledrived serisi çıktı. Frekans değerlerinin daha yüksek olduğu söylenebilir.
Yeni bir serisi çıkmışken eskisini almanın bir anlamı yok.
Fiyat farkı da pek yok. Bütçe yeterli ise 6300.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı