AMD FX X8 8120 vs AMD FX X6 6300

ozdemirhakan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar. 2. el bilgisayar toplamak için sahibinden vs. sitelerde işlemci bakıyorum. Hemen hemen aynı fiyatlarda AMD FX X8 8120 ve AMD FX X6 6300 serisi işlemciler buldum. Sizce hangisini alayım? 8120 Ghz hızı düşük görünüyor ama 8 çekirdek.6300 Ghz değerleri yüksek ama 6 çekirdek. İkilemde kaldım o yüzden sizlere sormak istedim. Sizce hangisi? Neden? Şimdiden teşekkürler..

6300 O.C etmeyi planlarsanız olabilir.

Mimari bakımından farklı işlemciler. FX6300 tercih etmelisiniz. Tekil çekirdek performansı FX8120'ye oranla daha iyi. Ek olarak yeni FX serisi işlemciler stabilite, oc ve tüketim konusunda daha başarılılar.

8120 biraz eski bir işlemci sayılır 6300'e göre. 6 çekirdek olsun yeni nesil olsun diyordum bende zaten ama 8 çekirdek kafamı karıştırdı

FX 6300 işini görür eğer oyun amaçlı topluyorsan, aradaki 100TL'lik farka değmez. O farkı alacağın ekran kartına ekleyip daha iyi bir ekran kartı alırsan daha yüksek performans alırsın oyunlarda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı