Amd FX-6300 vs Intel Skylake i3 6100

hsnAydn34

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Quality Controller
Merhaba arkadaşlar. Bu ilk konum yanlışım olursa mazur görün. Bir sorum olacak. Bir sistem toplamak istiyorum. Sizce aşağıda verdiğim sistemlerden hangisi daha iyidir, neden ? Sistem oyun amaçlıdır yeterli olur mu ?

AMD
-----------------------------------------------------------------
Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ3 6100 almanız sizin yararınıza. Daha güncel mimari her zaman iyidir. Ancak İ3 için B150 anakart gereksiz. H110M Pro VD alabilirsiniz. Bir de ekran kartını RX460 yaptınız mı tadından yenmez. Ama harddisk eksik elinizde var mı?

Cevap için teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Neden ekran kartını değiştirmeyi istediniz yani arasındaki fark nedir? Harddisk gibi ayrıntılara girmek istemedim SSD kullanmayı düşünüyorum

Cevap için teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Neden ekran kartını değiştirmeyi istediniz yani arasındaki fark nedir? Harddisk gibi ayrıntılara girmek istemedim SSD kullanmayı düşünüyorum
Ekran kartı RX460 bende tavsiye ederim, güzel bir ekran kartı. Çok ileriye dönük bir sistem istemiyorsan anakartı biraz kısıp ssd farkını görmeni isterim.
Ekran kartında ise gerekli cevapları benchmark testlerinde alabileceğini düşünüyorum.

Çok çok ileri dönük değil ama şuanda ki oyunlarıda iyi bir seviyede oynamak istiyorum. Sizin önereceğiniz extra bir sistem var mı? Yoksa bu şekilde de yeterli olur mu ? Bir diğeri de söylediğiniz ekran kartının 2gb ve 4gb lık iki farklı versiyonu var hangisi daha iyidir?

Çok çok ileri dönük değil ama şuanda ki oyunlarıda iyi bir seviyede oynamak istiyorum. Sizin önereceğiniz extra bir sistem var mı? Yoksa bu şekilde de yeterli olur mu ? Bir diğeri de söylediğiniz ekran kartının 2gb ve 4gb lık iki farklı versiyonu var hangisi daha iyidir?
Benim şuan ki sistemim 1450 liraya geliyor tavsiye ederim biraz daha ekleyip islemci ve anakartı yükseltebilirsin isteğe bağlı olarak.

Athlon x4 860k
RX 460 dual asus
8gb 2133 mhz kingston hyperx
A68hm-k
1 tb 7200rpm hdd
120gb samsung evo ssd

İşlemci stok fanı iş görür degistirmek istersen keyfi.

Güncel oyunları rahat oynatıyor.
Istersen test edip yazabilirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı